Wpływ picia wody na zdrowie

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne niezależnie od pory roku. Oczywiście najczęściej mówi się o tym w kontekście upalnego lata, jednak nie jest to zasadą. Picie wody mineralnej bardzo dobrze wpływa na kondycję całego organizmu. O wiele łatwiej wówczas o pełną koncentrację podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowo zauważyć można poprawę jakości snu i zwiększenie pokładów energii każdego dnia.

Wpływ picia wody na zdrowie

Picie wody podczas treningów

Wiele osób jest zwolennikiem codziennych treningów, które pobudzają cały organizm do wzmożonej pracy. Wiele badań dowodzi, że nawet kilkuminutowa aktywność działa na korzyść dla sfery fizycznej i psychicznej. Zyskuje się wtedy więcej chęci do działania. Częścią integralną każdego treningu jest oczywiście picie wody po każdej serii ćwiczeń. Zaspokaja się w ten sposób pragnienie i uspokaja oddech w trakcie aktywności. Butelkę z wodą najlepiej przygotować tuż przed rozpoczęciem treningu, powinna mieć ona temperaturę pokojową. Ciepła bowiem może potęgować uczucie zmęczenia, a zimna doprowadzić do powstania infekcji gardła.

Szklanka wody po przebudzeniu

Wśród wielu teorii na temat picia wody znajduje się ta, zgodnie z którą wypicie szklanki po przebudzeniu wpływa pozytywnie na przemianę materii. Jest w tym dużo prawdy, zwłaszcza, gdy dołączy się do niej plasterek cytryny lub innego owocu, na przykład pomarańczy, czy grejpfruta. Według niektórych, taki zwyczaj przyczynia się do zmniejszania apetytu i co za tym idzie – spalania tkanki tłuszczowej. Jednak brak jest dowodów na poparcie tej tezy. Taki rytuał z całą pewnością jednak nie zaszkodzi nikomu. Może jedynie pomóc. Dobroczynny wpływ wody mineralnej przypisuje się również dla cery. Odpowiednio nawodniony organizm jest mniej podatny na poparzenia słoneczne i ewentualne przebarwienia. Skóra jest poza tym rozświetlona i w znacznie lepszej kondycji. W okresie jesienno-zimowym wodę mineralną można zastąpić przegotowaną i nieco przestudzoną, by uniknąć ewentualnej infekcji, która może przekształcić się na przykład w anginę.