Prezent na pierwszą komunie świętą

Często będąc zaproszonym na sakrament pierwszej komunii świętej, zadajemy sobie pytanie, jaki prezent przypadnie do gustu dziecku, które będziemy obdarowywać. Warto w tej sytuacji tak jak w przypadku urodzin zapytać rodziców co możemy dać, aby prezent się nie zdublował.

 

Jaki prezent podarować?

 

Nie zależnie czy jesteśmy gościem dziewczynki lub chłopca medaliki i krzyżyki na łańcuszkach są prezentem ponadczasowym i wartym podarowania. Jest to pamiątka, którą można później również wykorzystać podczas innych sakramentów. Bliscy goście tacy jak dziadkowie lub rodzice chrzestni często obdarowują dzieci wyjątkowymi wydaniami Biblii, lub innych książek o tematyce religijnej. W księgarniach mamy spory wybór książek wydanych specjalnie na ten dzień. Każdy z nas pamięta czasy swojej pierwszej komunii

Prezent na pierwszą komunie świętą

Stawiamy na sport

 

 Większość z nas na ten wyjątkowy dzień dostałą rowery. Dla młodszego pokolenia jest to również świetny prezent i zdecydowanie na długie lata. Do łask powracają rowery dobrze znane starszemu pokoleniu, czyli składaki. Co prawda różnią się od tych nam dobrze znanych, ale są bardzo oryginalne. Aktualnie prezentem oprócz roweru może być tak naprawdę każdy inny sprzęt sportowy. Do wyboru mamy różnego rodzaju hulajnogi, deskorolki, ale również oryginalne ochraniacze, które dzieciom lubiącym ruch i sportowe aktywności z całą pewnością będą bardzo potrzebne. Dzieciom aktywnym potrzebny jest również porządny zegarek. Jest to prezent ponadczasowy i wręcz niezbędny. Możemy postawić na tradycyjne, tarczowe zegarki, ale świetnie sprawdzą się również smartwatch. Dzieci bardzo aktywne mogą dzięki nim kontrolować swoją aktywność w aplikacjach.

 

Elektronika

 

Nieśmiertelna w przypadku prezentów z okazji pierwszej komunii świętej jest właśnie elektronika. Kiedyś prezentami były walkmany czy discmany. Aktualnie możemy podarować kieszonkowe odtwarzacze MP3. Świetnym wyborem będzie też tablet lub elektroniczny czytnik. Dla konesera muzyki świetną opcją będzie profesjonalny sprzęt muzyczny, a nawet gramofon.