Dlaczego warto mierzyć w domu ciśnienie krwi?

Jeśli jesteś w trakcie uzupełniania domowej apteczki o przydatne gadżety medyczne i ważne urządzenia, warto pomyśleć o zakupie ciśnieniomierza. Apteczka to nie tylko leki przeciwbólowe suplementy i plaster. Jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie w sposób pewny i regularny używaj ciśnieniomierza, który zapewni Ci stały „wgląd” w pracę Twojego układu krążenia. Ciśnieniomierz to obok termometru i nebulizatora, jeden z najczęściej wybieranych gadżetów medycznych, które pomagają nam dbać o zdrowie nasze i naszej rodziny. Jest on absolutnie niezbędny, jeśli w domu jest ktoś cierpiący na problemy związane z układem krążenia, jest po przebytym zawale lub udarze. Tak naprawdę jednak, przyda się każdej osobie pragnącej dbać o stan swojego zdrowia, również takiej, która na co dzień nie narzeka na dolegliwości zdrowotne. Złe samopoczucie niestety nie zapowiada się wcześniej, nie wszystkie problemy możemy przewidzieć, lepiej zatem być dobrze przygotowanym.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi?

Regularnie wykonywany pomiar ciśnienia pozwala nam na stosunkowo szybkie wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości związanych z pracą naszego układu krążenia, co pomoże nam zareagować odpowiednio i ustrzec się większych problemów zdrowotnych. Dobry ciśnieniomierz umożliwia proste, wygodne i komfortowe, ale co najważniejsze szybkie sprawdzenie ciśnienia naszej krwi w warunkach domowych, bez potrzeby udawania się do lekarza. Co również bardzo istotne, do użycia ciśnieniomierza i zbadania sobie ciśnienia nie potrzebujemy pomocy osób trzecich. Dorosła osoba powinna mieć ciśnienie oscylujące wokół poziomu 120 do 139 mmHg dla ciśnienia skurczowego, oraz 80 do 89 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego. Dobrej jakości ciśnieniomierz marki Sanity umożliwi Ci bardzo szybkie i wygodne sprawdzenie tych parametrów zawsze, gdy Twoje samopoczucie będzie wzbudzało jakikolwiek niepokój.

Łatwość obsługi

Jak w każdym innym urządzeniu, które stosujemy w domu, również w przypadku ciśnieniomierza, ważne jest, by obsługa była prosta i intuicyjna. Wszystkie ciśnieniomierze z Sanity.pl posiadają jasną i czytelną instrukcję obsługi i umożliwiają wykonywanie samodzielnie łatwego pomiaru w domu. Zasady działania dobrego ciśnieniomierza elektronicznego gwarantują uzyskanie dokładnego i rzetelnego wyniku. Wyczuwa on drgania wywołane przez krew przepływającą pod założonym na ramię lub nadgarstek mankietem. Nie ma potrzeby używania słuchawek. Jasną sprawą jest, że dla każdego, kto mierzy ciśnienie w domu ważne jest, by uzyskać wiarygodny wynik, którego możemy być pewni. Przecież na jego podstawie będziemy podejmować dalsze decyzje, jak np. udanie się do lekarza, a w skrajnych przypadkach nawet wezwanie karetki. Używaj zatem wyłącznie sprzętu o wysokiej jakości, jak ciśnieniomierze Sanity.

Dlaczego warto mierzyć w domu ciśnienie krwi?

Jak dokonać pomiaru we właściwy sposób?

Przed badaniem ciśnienia krwi trzeba być zrelaksowanym i wypoczętym. Spędź minimum kilka minut na spokojnym odpoczynku, by twój oddech i praca serca się uspokoiły i wyrównały. Mankiet załóż zgodnie z instrukcją obsługi, na ramię lub nadgarstek, w zależności od tego, jakim ciśnieniomierzem dysponujesz. Pozostaw odrobinę luzu, wbrew pozorom, mankiet nie może być założony zbyt ciasno. Ubranie nie może uciskać ręki nad mankietem, jeśli zatem nie możesz rękawa odsunąć w dość luźny sposób, po prostu zdejmij ubranie na tyle, by ramię było odsłonięte. W trakcie pomiaru nie wykonuj gwałtownych ruchów, najlepiej nie gestykuluj i unikaj rozmowy. Jeśli przypilnujesz tych kliku zasad, ciśnieniomierz szybko pokaże Ci wiarygodny wynik na ekranie.