Cztery miejsca, które trzeba zwiedzić, będąc w Krakowie!

Kraków to jedno z największych i mających najbujniejszą historię miast Polski. Znajduje się w nim wiele miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej “na chwile” będąc w Krakowie. Poniżej prezentujemy 4 ciekawe lokalizacje, do których warto zawitać i samodzielnie poczuć klimat tego niepowtarzalnego miasta.

Cztery miejsca, które trzeba zwiedzić, będąc w Krakowie!

 

1 Ulica Floriańska

Pierwszym miejscem, które posiada swój niepowtarzalny klimat, jest ulica Floriańska. To ulica prowadząca do rynku, która sama z powodzeniem jest atrakcją Krakowa. Znajduje się na niej wiele sklepów oraz lokali gastronomicznych wtłoczonych w zabytkowy pejzaż miejski. Przechodząc przez Bramę Floriańską, możemy poczuć klimat Krakowa, ale też i odpocząć w atrakcyjnej lokalizacji. Jeśli będziemy zatem zmierzali w stronę rynku, zdecydowanie warto wybrać akurat taką drogę.

 

2 Rynek Główny — Sukiennice, Kościół Mariacki

Obowiązkowym miejscem, które należy odwiedzić, będąc w Krakowie, jest Rynek Główny. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w których znajdują się Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, wieża widokowa czy kościół Św. Wojciecha. Oprócz zabytków będziemy mogli też odpocząć w jednym z wielu lokali, dokarmiać gołębie lub skorzystać z przejażdżki bryczką. Choć nie jest to najtańszy sposób zwiedzania miasta, z pewnością jest najbardziej atrakcyjny.

 

3 Ulice Grodzka, Senacka, Kanoniczna

Gdy skończymy już oglądanie starego miasta i rynku, warto również zwiedzić pobliskie uliczki. Są one niezwykle klimatyczne, gdyż otoczone są starymi kamienicami, z których dużo jest odrestaurowanych. Klimat Krakowa poczuć można szczególnie w letnie wieczory podczas leniwych spacerów. Spacer po bocznych uliczkach jest doskonałym pomysłem na romantyczny spacer, sesję fotograficzną “z Krakowa” lub odetchnięcie od zgiełku.

 

4 Wawel

Zwiedzanie Krakowa warto zwieńczyć wizytą na Wawelu. Jest to miejsce szczególne dla Polski. Część Wawelu zwiedzić możemy za darmo, a samo przebywanie już w sąsiedztwie wiekowych budowli jest niezmiernie ekscytujące. Z Wawelu zobaczymy również Wisłę oraz smoka Wawelskiego, który zieje ogniem. W tym miejscu czekać na nas będzie bardzo duża porcja historii oraz możliwość zanurzenia się w klimacie z poprzednich wieków.