Aplikacja SMOGU w Krakowie — dowiedz się, kiedy możesz jeździć za darmo!

Smog to jeden największych problemów Krakowian i całego regionu. W zdecydowanej większości przypadków jest bardzo niekorzystne zjawisko, z którym wiele osób walczy na różne sposoby. Smog sprawia też wiele problemów z poruszaniem się zarówno od strony widoczności czy przebywania na “świeżym powietrzu. Ciekawym rozwiązaniem, które jest bardzo pozytywne w tematyce smogu, jest aplikacja SMOGO, która dostarcza nam informacji o tym, czy i gdzie możemy jeździć za darmo, jeśli normy smogu zostaną przekroczone. Czym jest i jak działa? Wszystkie informacje poniżej.

Aplikacja SMOGU w Krakowie — dowiedz się, kiedy możesz jeździć za darmo!

 

Czym jest aplikacja SMOGO?

SMOGO to darmowa aplikacja na smartfony, która została stworzona przez krakowian dla krakowian. Aplikacja ta monitoruje aktualne stężenie pyłu PM10 oraz powiadamia nas czy danego dnia została  wprowadzona darmowa komunikacja miejska. Aplikacja posiada też funkcje prognozy na dzień następny, tak abyśmy mogli przygotować sobie kilka możliwości transportu i skorzystać z tego darmowego o ile stan powietrza będzie zły. Aplikacja jest intuicyjna, prosta i co najważniejsze skuteczna. Rozwiązanie to jest bardzo dobrze oceniane zarówno przez władze miasta, jak i samych mieszkańców. Istotnie, bardzo pomaga w informowaniu mieszkańców, kiedy mogą za darmo podróżować tramwajami i autobusami w sposób jasny i szybki.

Dzięki aplikacji SMOGO nie musimy samodzielnie sprawdzać danych w internecie, przeliczać wartości czy ich interpretować. To wszystko w ułamku sekundy wykona za nas właśnie SMOGO, a my będziemy mogli podjąć szybkie decyzje odnośnie dojazdu do pracy czy wyjścia na spacer z dzieckiem.

 

SMOGO to też świadomość eko

W aplikacji o darmowym transporcie znajdziemy również wiele innych cennych informacji. Z pewnością będą to dane dotyczące jakości powietrza w każdej ze stacji pomiarowych oraz skutkach, jakie mogą nas dotknąć. Możemy skorzystać też z danych o ryzyku dla poszczególnych grup wiekowych, co jest bardzo przydatną funkcją. Dzięki niej możemy np. polecić starszym czy młodszym członkom naszej rodziny pozostanie w domu danego dnia. Wszystkie informacje pobierane są z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dzięki czemu są aktualne oraz wiarygodne.