Gdzie zjeść dobre śniadanie w Krakowie?

Kraków jest miastem pełnych rozmaitych miejscówek, w których dostać można dobre i smakowite jedzenie. Rzadko jednak śniadania są posiłkiem, który decydujemy się jeść poza domem. W mieście tym znajduje się wiele doskonałych knajpek, które o poranku nasycą nas na cały dzień. Oto lista kilku krakowskich lokali śniadaniowych.

Wesoła Cafe

Przy ulicy Rakowickiej 17 znajduje się idealne miejsce nie tylko dla zgłodniałych żołądków, ale także dla miłośników porannej kawy. Oczywiście w knajpce tej nie sama kawa jest oferowana. Do najbardziej polecanych zestawów śniadaniowych zaliczyć można puszysty omlet z cheddarem czy przepyszną kanapkę w bułce zwanej kukiełką, wypiekaną w podkrakowskich Liszkach. Osoby preferujące bardzie owocowe śniadania powinny postawić na smoothie z migdałami.

Alchemia od Kuchni

To kolejne miejsce, serwujące śniadania tym razem znajdujące się przy ulicy Estery 5. W porze śniadaniowej nie tak łatwo o wolny stolik. Lokal ten znany jest z ze swych śniadań. Między innymi słynne są jajka po benedyktyńsku czy po florentyńsku. Mimo, iż wielu osobom chorizo hash brown kojarzy się raczej z porą obiadową, to często zamawiane jest właśnie o poranku. To, co wyróżnia tę knajpkę to z pewnością doskonała obsługa i wyjątkowe wnętrze.

Gdzie zjeść dobre śniadanie w Krakowie?

Cheder

Przy Józefa 36 znajduje się nietypowa restauracja, w której jest możliwość spróbowania kawy parzonej w findżanie oraz posmakowania różnych smakołyków, nawiązujących smakiem do kuchni bliskowschodniej. Fani humusu będą uraczeni tradycyjną wersją bądź urozmaiconą piklami i mezze. Idealne miejsce do odpoczynku przed trudami całego dnia.

Cafe Camelot

Legendarnym lokalem jest z pewnością ten umiejscowiony przy Świętego Tomasza 17. Serwowane są tutaj jajka pochodzące z ekologicznych upraw w formie jajecznicy czy omletu np. z kurkami. W ofercie dostępne są również francuskie tosty z konfiturą i owocami czy owsianka.

Miejscówki śniadaniowe w Krakowie

Do wartych odwiedzenia knajpek śniadaniowych należą również Bagelmama, Hummus Amamamusi, Café Lisboa, Wyszukane Desery Braci Szewczenko czy Ranny Ptaszek.