Przewierty horyzontalne kierunkowe w mieście Kraków

W Krakowie coraz częściej stosuje się różnego rodzaju przewierty horyzontalne. Jest to popularna metoda, która wykorzystuje nowoczesne technologie bezwykopowe. W dzisiejszych czasach przewierty horyzontalne stanowią doskonałą alternatywę wobec tradycyjnych metod.

Kiedy korzysta się z przewiertów horyzontalnych?

Przewierty horyzontalne wykorzystuje się w celu wykonania różnego rodzaju instalacji. Mogą to być np. instalacje: wodne, kanalizacyjne, gazociągowe, energetyczne. W Krakowie bardzo często korzysta się z tego rodzaju przewiertów, ponieważ jest to metoda, którą można zastosować wszędzie tam gdzie nie ma możliwości wykonania odkrytego wykopu pod rury lub kable. Na terenach takich jak Kraków, czyli silnie zurbanizowanych, wykorzystanie metod tradycyjnych w bardzo wielu przypadkach byłoby niemożliwe ze względu na istniejącą zabudowę, dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem pozostają horyzontalne przewierty kierunkowe. Tego rodzaju przewierty stosowane są również w miejscach, w których instalacja ma zostać przeprowadzone przez tereny charakteryzujące się szczególnymi walorami przyrodniczymi lub krajobrazowymi. Natomiast na obszarach, na których występuje bardzo gęsta sieć wodociągów, linii energetycznych, telekomunikacyjnych oraz kanalizacji, bezwątpienia najlepszą metodą jest zastosowanie poziomego przewiertu poniżej siatki instalacji.

Przewierty horyzontalne kierunkowe w mieście Kraków

Poszczególne etapy pracy.

W przypadku horyzontalnego przewiertu kierunkowego początkowym etapem jest przede wszystkim wykonanie odpowiedniego projektu trajektorii oraz właściwe wyznaczenie położenia punktu przewiertu. Następnie specjaliści dobierają najbardziej skuteczną technologię wiercenia. Bardzo ważną kwestią jest także stosowne przygotowanie terenu oraz zaplecza technicznego. Kolejny etap to wiercenie, tutaj możemy wyróżnić trzy najważniejsze fazy. Są to: wiercenie pilotowe, rozwiercanie powrotne oraz instalacja rurociągu. Na koniec należy jeszcze pamiętać o odpowiednim przywróceniu terenu do stanu pierwotnego. W samym Krakowie możemy odnaleźć wiele firm, które zajmują się tego typu działalnością.