3 restauracje w Krakowie, które warto odwiedzić

Kraków to miejsce, które obfituje w różnego rodzaju lokale, kawiarnie czy restauracje. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie wśród setek takich miejsc w Krakowie. Istnieje jednak kilka, które warto odwiedzić, gdyż posiadają wiele pozytywnych opinii, charakterystyczną kartę czy swój unikalny klimat. Poniżej prezentujemy 3 restauracje w Krakowie, do których warto się udać.

3 restauracje w Krakowie, które warto odwiedzić

 

Restauracja Art

Pierwszą pozycją na naszej liście jest Restauracja Art. Jest to jedna z czołowych i najlepiej ocenianych restauracji w Krakowie. Idealnie nadaje się do świętowania ważnych wydarzeń lub sprawienia niezapomnianej niespodzianki osobie, którą cenimy. Restauracja serwuje kuchnię polską, fusion, lekką i zaskakującą. Wielodaniowe opcje, jedzie na najwyższym poziomie oraz unikalna atmosfera obok kościoła Św. Piotra i Pawła to przepis na niezapomniane chwile. Dla miłośników Krakowa czekają również stoliki przed wejściem wtopione w urokliwą uliczkę. Zakres średnich cen to 300 zł - 1000 zł.

 

Czarna Kaczka

Czarna Kaczka to druga pozycja, która idealnie spełni oczekiwania osób chcących zasmakować w polskiej i lokalnej kuchni. Restauracja zlokalizowana jest w XVII kamienicy. Serwuje głównie kuchnię polską oraz małopolską. Dania z kaczki cenione są nawet przez smakoszy i krytyków, a sama restauracja może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami. Lokal znajduje się obok kościoła Franciszkanów, a zakres cen waha się między 15 zł a 50 zł. Na pochwałę zasługuje fakt możliwości zarezerwowania stolika. Sama restauracja idealne nadaje się do spędzania czasu ze znajomymi oraz skosztowania polskiej i małopolskiej tradycyjnej kuchni na wysokim poziomie.

 

Boccanera - Pizza i kuchnia Włoska

Jeśli w Krakowie mamy ochotę na pizze lub kuchnię włoską, zdecydowanie warto odwiedzić klimatyczną restaurację Boccanera. To miejsce oprócz stylowego wykończenia i przyjaznej atmosfery serwuje jedną z najlepszych pizz w Krakowie. W menu otrzymamy też dania kuchni włoskiej oraz wegańskie i wegetariańskie. Zakres średnich cen to 20 zł - 60 zł. Restauracja znajduje się w jednej z uliczek wychodzących w stronę ulicy Floriańskiej od Rynku Głównego.