Jakie artykuły dla dzieci powinna zawierać wyprawka?

Pojawienie się na świecie nowego człowieka jest ogromnym wydarzeniem i zmianą w życiu każdego rodzica. Wszyscy chcą, by ich maleństwo czuło się komfortowo i by niczego mu nie zabrakło. Wynikiem tego, często są na wyrost kupowane różne artykuły dla dzieci, z których później praktycznie się nie korzysta. Warto z rozwagą dobierać rzeczy dla przyszłej pociechy. Idealnym miejscem na tego typu zakupy jest BoboMania, czyli sklep online, w którym dostępne są wszystkie niezbędne produkty dla niemowląt.

Kiedy i w jakie artykuły dla dzieci kompletować wyprawkę?

Wyprawkę dla noworodka najlepiej kompletować w II trymestrze ciąży, czyli między 4, a 6 miesiącem trwania ciąży. Powodów jest kilka. Po pierwsze, w razie przedwczesnego porodu jest to niezwykle pomocne. Ponadto, w połowie ciąży kobieta zwykle czuje się najlepiej. To czas kiedy dolegliwości ciążowe mijają, a brzuszek jeszcze nie jest tak obciążający dla przyszłej mamy. Po trzecie, jest to na tyle wcześnie, że rodzice na spokojnie mogą przemyśleć zakup różnych rzeczy i dokonywać rozsądnych wyborów. No i najważniejsze to spokój kobiety, która i tak odczuwa duży stres związany z jej stanem i zmianami życiowymi. Im wcześniej wyprawka zostanie skompletowana, tym mniejsze napięcie.

Jakie artykuły dla dzieci i niemowląt znajdują się w wyprawce? Priorytetem dla noworodka są ubranka, rzeczy do spania, kosmetyki i produkty higieniczne, rzeczy do kąpieli, na spacer czy do karmienia. Wprawka różnić się będzie w zależności od pory roku, inną będziemy kompletować latem, aniżeli zimą. W wyprawce do szpitala nie można zapomnieć o rzeczach istotnych także dla mamy typu koszule do karmienia, wkładki laktacyjne,podpaski i pokłady poporodowe.

Jakie artykuły dla dzieci powinna zawierać wyprawka?

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubranek dla malucha?

Na początku nie warto kupować zbyt wielu ubrań. Wynika to z tego, że noworodek bardzo szybko wyrasta z ubranek w rozmiarze 56 lub 62 cm. Dzieci, które rodzą się z dużą wagą urodzeniową i wzrostem często nawet nie ubiera się w te najmniejsze rozmiary. Ogromnie ważnym elementem przy zakupie rzeczy dla nowonarodzonych pociech jest ich materiał. Powinny być wykonane ze 100% bawełny lub bambusa, chodzi o to, by skóra mogła w nich bez problemu oddychać. Uwagę trzeba zwrócić także na zapięcia, w jakich miejscach są ulokowane oraz na aplikacje do nich przyszyte. Im prostsze fasony tym wygodniejsze dla niemowlęcia.

W zależności od pory roku decydujemy się na cieplejsze bądź lżejsze ubranka. Zaleca się, by w szafie dziecka znajdowało się przynajmniej 6 bodów, 6 pajacyków, 3 pary śpioszków, 3 koszulki bez rękawków, 3 kaftaniki, 3-4 pary skarpetek, 2 ciepłe bluzy i 2 czapeczki bawełniane. Zimą konieczna jest gruba czapka, szalik rękawiczki oraz gruby kombinezon.

BoboMania oferuje szeroki asortyment i ubranka wysokiej jakości. Dostępne są różne bluzy, bluzki, sweterki, body, sukienkobody, buciki, czapki, opaski, dresy, kaftaniki, komplety wyprawki, koszulki, kurtki, pajacyki, piżamki, półśpiochy, śpiochy czy rampersy oraz wiele innych.