Szaleństwo wodne w Krakowie

Lato w mieście potrafi być bardzo uciążliwe. Przemieszczanie po betonowym Krakowie nie jest czymś przyjemnym. Wszyscy próbują się ratować za pośrednictwem wiatraków, których dźwięk nie raz może przyprawić o ból głowy. Gdzie zatem w Krakowie można uzyskać wodne ukojenie?

Chwila wytchnienia w Kryspinowie

To bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców Krakowa i jego okolic, zwłaszcza w sezonie letnim. Połączenie nie jest takie trudne. Wystarczy udać się na Salwator i wsiąść do obojętnie jakiego busa, jadącego w kierunku Oświęcimia. Kryspinów położony jest zaledwie 12 km od Krakowa. Słynie głównie z zalewu, który jest znakiem rozpoznawczym tej miejscowości. Wystarczy kupić bilet wstępu za kilka złotych i z radością można wypoczywać na ulokowanej tam plaży, popływać w stawie czy wypożyczyć rowerek. Oprócz sprzętu wodnego cieszyć się można szaleństwem na zjeżdżalni wodnej, pograć w koszykówkę czy siatkówkę plażową na boiskach do tego przeznaczonych. Dla rodzin z dziećmi ofercie znajduje się także plac zabaw. Weekendami miejsce to słynie z imprez w stylu beach party organizowanych przez Bar Hawana.

Szaleństwo wodne w Krakowie

Magia Zakrzówka

Zalew Zakrzówek to kolejne miejsce, słynące z tego, że można do niego uciec przed zgiełkiem miasta. Znajduje się w Parku Twardowskim, często określanym mianem „Skałki”. Najlepiej udać się tutaj samochodem bądź rowerem, ponieważ dojazd komunikacją jest nieco utrudniony. Trzeba bardzo uważać na głębokość wody w kąpielisku, ponieważ poziom wody różni się od siebie w wielu miejscach i często też ulega zmianom.

Zalew Bagry

To jeden z największych zbiorników wodnych na terenie Krakowa, który znajduje się na terenie miasta. W okresie letnim jest wspaniałym miejscem, by móc ochłodzić się w trakcie upalnych dni. Znajduje się on w Płaszowie, w odległości 4km od Wawelu i 5km od Wieliczki.

Przylasek Rusiecki

To miejsce, do którego trudno trafić, ale niewątpliwie warto. Jego atutem jest to, że nie jest oblegane przez mieszkańców. Miejsce oferuje wiele atrakcji od wypożyczenia kajaku czy łódki, aż po wędkowanie, gdyż wody Przylasku są na bieżąco zarybiane.