Atrakcje w Krakowie dla dzieci

Każda wycieczka z dzieckiem powinna być dobrze zaplanowana. Nawet jeśli jest to weekendowy wypad czy kilka dni w mieście, należy zapewnić maluchowi moc atrakcji, dzięki którym w dziecięcych głowach na długo pozostaną radosne wspomnienia. Jaką rozrywkę zapewnić dziecku przyjeżdżając do Krakowa?

Magiczne miasto smoka

Kraków, była stolica Polski, od wieków zachwyca i przyciąga miliony turystów rocznie z odległych zakątków świata. To miejsce, w którym legenda łączy się z nowoczesnością, gwarantując niezapomniane emocje zarówno starszym, jak i najmłodszym pokoleniom. Rodziny odwiedzające miasto mogą liczyć na czystą rozrywkę w najwyższej formie, mając pewność, że trafią na atrakcje dostosowane do wieku każdego dziecka.

Zamek Królewski na Wawelu

Podczas spaceru krakowskimi uliczkami warto przekazać najmłodszym odrobinę wiedzy, która stanowi dziś dobro narodowe kraju. Wycieczkę na krakowski Wawel można połączyć z fascynującą legendą o smoku, któremu mieszkańcy grodu Kraka musieli dostarczać ofiary z bydła. Sama wyprawa na wawelskie wzgórze to emocjonujący spacer wzdłuż brzegu Wisły, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto.

Park Wodny Kraków

W niesprzyjających warunkach pogodowych warto wybrać się do Parku Wodnego Kraków, które samo w sobie stanowi doskonałe centrum rozrywki dla całej rodziny. Liczne atrakcje, kręte zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa czy wydzielone strefy dla najmłodszych sprawią, że dzień spędzony na terenie obiektu będzie nie tylko obfity w niezapomniane wrażenia, lecz również bezpieczny. Na terenie Parku znajduje się także strefa fitness oraz restauracja, serwująca pyszne dania wykonane ze świeżych składników.

Atrakcje w Krakowie dla dzieci

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

To wyjątkowe miejsce pełne jest inspiracji dla młodych miłośników klocków Lego. Na terenie obiektu można znaleźć figurki wykonane z popularnych na całym świecie klocków i skorzystać z każdej z dostępnych stref: interaktywnej, kreatywnej czy warsztatowej. Rodziców z pewnością ucieszy fakt, że czas spędzony w Klockolandzie zostanie maksymalnie wykorzystany. Dzieci będą mogły godzinami oddawać się przyjemności tworzenia zwierząt czy konstruowania fascynujących budowli lub pojazdów. Zabawy te znakomicie rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

Zoo w Krakowie

Wizyta w krakowskim zoo to świetna zabawa i znakomity sposób na zaznajomienie dzieci z naturą. Drapieżne koty, słonie indyjskie czy urocze surykatki tylko czekają, by znaleźć się w centrum uwagi zainteresowanych widzów. Przy odrobinie szczęścia można trafić na porę karmienia, co jest niezapomnianym widokiem i robi wrażenie nie tylko na dzieciach. Dodatkową rozrywką jest mini zoo, gdzie chętni mogą przebywać z licznymi gatunkami zwierząt, karmiąc je i głaszcząc. Grono przyjacielskich zwierząt zasilają króliki, kózki, żółwie, osiołki czy świnki wietnamskie.

Liczne atrakcje w Krakowie dla dzieci dostarczą doskonałej rozrywki każdego dnia. Oprócz ciekawych punktów, na mapie miasta znajdują się restauracje, które oprócz wyjątkowych dań mają przygotowane bogate zaplecze zabawowe dla dzieci w każdym wieku.