Wodne szaleństwa w zimie? W Krakowie to możliwe!

Wodne szaleństwa w zimie? W Krakowie to możliwe!

Zima to czas, w którym szczególnie mocno tęsknimy za latem i wszystkimi związanymi z nim atrakcjami. Mieszkańcy Krakowa nie muszą odliczać dni do nadejścia kolejnego ciepłego sezonu, aby także w zimie cieszyć się typowo letnimi rozrywkami! Dostęp do nich zapewni im bowiem Park Wodny – jeden z największych aquaparków w Polsce, który jest czynny przez okrągły rok. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu to swoista namiastka lata w najchłodniejsze, zimowe dni oraz szansa na aktywne spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Oto, co ciekawego oferuje swoim gościom krakowski Park Wodny!

O Parku Wodnym słów kilka. Co warto o nim wiedzieć przed wizytą?

Park Wodny to największy aquapark w stolicy Małopolski i zarazem jeden z największych obiektów tego typu w całej Polsce. Powstał w 2000 r. i już od ponad 20 lat dostarcza mieszkańcom Krakowa i turystom całego mnóstwa zróżnicowanych atrakcji – wszystkich skupiających się wokół wody oraz związanych z nią rozrywek. To miejsce, w którym warto gościć przez cały rok, w tym także w chłodnym sezonie zimowym. Park Wodny skutecznie udowadnia bowiem, że najzimniejszy okres w roku również świetnie nadaje się do wodnych szaleństw – jego goście mogą korzystać z podgrzewanej wody oraz licznych atrakcji nastawionych na regenerację sił i poprawę odporności.

Krakowski aquapark dysponuje jedną z największych w Polsce hali basenowych – jej łączna powierzchnia przekracza 2000 m2 i zawiera wiele atrakcji przeznaczonych dla odwiedzających w każdym wieku. Dzieci i młodzież chętnie spędzą swój czas wolny na krytych basenach ze zjeżdżalniami, najmłodsi zabawią się na brodziku z Wyspą Piratów, a miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli potrenować pływanie, grę w koszykówkę, piłkę wodną, siatkówkę, a także spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych o zróżnicowanym poziomie trudności.

Wodne szaleństwa w zimie? W Krakowie to możliwe!

Usługi rekreacyjno-zdrowotne dla całej rodziny

Nad bezpieczeństwem wodnej zabawy przez cały czas czuwają profesjonalni ratownicy, obiekt jest także objęty monitoringiem oraz w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. To miejsce całkowicie bezpieczne także dla niemowląt i małych dzieci – jego woda jest w 100% ozonowana, a parametry stale monitorowane. Wszystko po to, aby zabawa w Parku Wodnym była nie tylko wspaniała, ale także bezpieczna dla wszystkich odwiedzających.  

Na terenie Parku Wodnego można nie tylko świetnie bawić się na basenach, lecz przy okazji wizyty skorzystać także z pozostałych atrakcji. W obiekcie działa jeden z największych małopolskich klubów fitness FitPark, w którym można zadbać o swoją kondycję pod okiem doświadczonych instruktorów. Dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą skorzystać z profesjonalnych kursów pływania i poznać zasady bezpiecznego przebywania w wodzie.

W przerwie od zabawy na basenie można wybrać się do Saunarium – miejsca, które wprost idealnie nadaje się do odwiedzenia w chłodne, zimowe dni. Przed wyjściem do domu, warto natomiast odwiedzić Fiestę – rodzinną restaurację, której oferta pozwala ze smakiem zakończyć swój pobyt w największym aquaparku w Krakowie. Więcej informacji na temat funkcjonowania obiektu można uzyskać na stronie ParkWodny.pl.