Ranking najlepszych książek motywacyjnych

Książki motywacyjne pełnią bardzo ważną rolę w życiu ludzi, którzy tracą sens swojego życia, podejmowanych przez siebie działań zawodowych czy nawet prywatnych. Pomagają one wpłynąć na zmianę myślenia człowieka i zmienić na lepsze swoje życie. Oczywiście należy pamiętać, że bez własnego działania książka nie zmieni nic w naszym życiu, to głównie my musimy skupić się na podjęciu działania.

Absolutny numer jeden wśród motywatorów książkowych

Numerem jeden na tej liście jest zdecydowanie „Fastlane Milionera” autorstwa MJ Demarco. Ta książka z pewnością nauczy więcej, aniżeli lata studiów biznesowych czy inne kursy. Skupia się ona na tym, że szczęście nie przyjdzie samo. Musi mieć konkretny cel, połączony z konsekwentnymi działaniami oraz wysiłkiem, wchodząc we współpracę z innymi, wtedy występuje szansa na sukces. Podkreśla, że bycie zainteresowanym bogactwem nie wymaga wysiłku. Należy wyjść poza szereg, dać z siebie pewien wysiłek i kierować się właściwymi drogami, aby osiągnąć sukces. Autor podkreśla, że między zainteresowaniem, a oddaniem jest potężna różnica. Świetnie pokazują to zdania: „zainteresowanie chce biznesu – oddanie składa wniosek o założenie firmy” oraz „zainteresowanie wynajmuje drogi samochód –oddanie jeździ rowerem i przynosi pieniądze Twojemu systemowi”. Po przeczytaniu tej książki absolutnie człowiek zmienia punkt patrzenia na swoje pragnienia i zamiary.

Ranking najlepszych książek motywacyjnych

Pozostałe godne polecenia książki motywacyjne

Warto poświęcić czas także na przeczytanie pozycji Jacka Walkiewicza „Pełna moc życia”. To świetna książka dla osób, które rozpoczynają swoją drogę z samorozwojem oraz poszukują motywacji do jej zapoczątkowania. To książka, która prowokuje do rezygnacji z własnej strefy komfortu i podnosząca na duchu. Kolejną godną polecenia jest także „Can’t hurt me” Davida Goggins’a. Pokazuje ona, że tak naprawdę jesteśmy w stanie zdobyć więcej, aniżeli nam się to wydaje. W gronie tych książek znajdują się również „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Kiyosaki Roberta oraz „Pamięć Absolutna” Arnolda Schwarzenegger’a.