Druk wielkoformatowy – co warto o nim wiedzieć?

Druk wielkoformatowy, nazywany także drukiem lateksowym lub solventowym, jest stosunkowo nową technologią drukowania cyfrowego. Jego zastosowanie pozwala na realizowanie doskonałej jakości wydruków na takich materiałach, jak m. in. tradycyjny papier, folia czy baner. Drukarnia wielkoformatowa specjalizuje się w realizacji druku wielkoformatowego na plakatach, szyldach, tablicach, samochodach, plandekach oraz wielu innych powierzchniach.

Najpopularniejsze techniki druku wielkoformatowego

Profesjonalna drukarnia wielkoformatowa jest miejscem, w którym realizowane są różnego rodzaju techniki druku wielkoformatowego. Można z powodzeniem wykorzystać je do wykonania doskonałej jakości reklam zewnętrznych i wewnętrznych. Wysoka jakość wydruków pozwala podnieść profesjonalizm firmy oraz w odpowiedni sposób zaprezentować jej działalność szerokiemu gronu odbiorców. Do najpopularniejszych technik druku wielkoformatowego należy druk solventowy, druk UV oraz druk termotransferowy.

Druk solventowy jest najpopularniejszą odmianą druku wielkoformatowego, który oferuje praktycznie każda drukarnia wielkoformatowa. Jest to technika oparta na metodzie bezstykowego transferu obrazu z pliku cyfrowego na wybrane medium podkładowe. Zamiast tradycyjnych tuszy stosowane są specjalne atramenty solventowe lub farby rozpuszczalnikowe, które pod wypływem temperatury podkładu wnikają w strukturę materiału trwale się z nią łącząc. Druk solventowy może być z powodzeniem eksponowany na zewnątrz pomieszczeń, co w przypadku reklamy zewnętrznej daje szerokie możliwości jego wykorzystania.

Druk wielkoformatowy – co warto o nim wiedzieć?

Druk wielkoformatowy i najważniejsze korzyści z nim związane

Realizowany przy użyciu nowoczesnych technologii druk wielkoformatowy posiada wiele zalet. Jego najważniejszym atutem, wspominanym przy druku solventowym, jest przede wszystkim podwyższona odporność na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Pozwala to na jego szerokie wykorzystanie do realizacji materiałów reklamowych umieszczanych zarówno w środku pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Materiały, które realizuje drukarnia wielkoformatowa, są bowiem wodoodporne, nie ulegają odbarwieniom pod wpływem promieniowania UV oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Ogromnym atutem druku wielkoformatowego jest także jego jakość, która zdecydowanie przewyższa poziom druku wykonywanego tradycyjnymi metodami. Materiały reklamowe realizowane za pomocą druku wielkoformatowego charakteryzują się intensywnością barw, doskonałym odwzorowaniem detali oraz wysoką estetyką, co przyciąga uwagę odbiorców oraz wzbudza większe zainteresowanie przedstawioną ofertą. Wysoka jakość nośników reklamowych wykorzystywanych do promowania firmy i jej działalności pozwala także wzmocnić pozytywny odbiór przedsiębiorstwa oraz podnieść jego rozpoznawalność.

Nowoczesne technologie, z których korzysta obecnie każda profesjonalna drukarnia wielkoformatowa oraz ich intensywny rozwój pozwala na realizację coraz bardziej wymagających projektów oraz dostarczanie klientom materiałów reklamowych spełniających ich wszystkie oczekiwania. Ich wybór jest natomiast najlepszą inwestycją nie tylko w sam marketing, ale także wizerunek, który w dużej mierze zależy od jakości metod wykorzystywanych w celach promocyjnych.