Wybór sukni wieczorowej

Suknia wieczorowa jest wybierana na wiele okazji, w tym studniówkę, wesele, elegancką galę, czy inną podniosłą okazję, którą warto podkreślić idealną kreacją. Wśród wielu dostępnych fasonów, wzorów, długości i kolorów trudno zdecydować się na tę jedną, dzięki której zrobi się piorunujące wrażenie na wszystkich zgromadzonych.

Wybór sukni wieczorowej

Główne zasady w wyborze sukni wieczorowej

Pomimo wszystkich zmian w modzie damskiej, jedno pozostaje cały czas aktualne – suknia wieczorowa ma być elegancka, szykowana i pozostawać w stylu glamour. Początkowo najbardziej modne były suknie sięgające do ziemi, następnie nieco krótsze, gdyż miały odsłaniać buty kobiety. W kwestii rękawów, dawne trendy uznawały za najlepsze bufiaste rękawy, dopiero później kobiety zdecydowały się odsłaniać nieco ciała, eksponując przy tym walory swojej figury. Współczesna suknia wieczorowa może bez problemu łączyć w sobie dwa style – retro i nowoczesny – przez co staje się bardziej wyrazista. Zmiany dostrzega się również w modzie ślubnej, Panny Młode coraz częściej stawiają na skromne, przylegające sukienki. Zauważalne staje się również to, że nie musi to być śnieżnobiały kolor, modny stał się ecru oraz śmietankowy, które doskonale komponują się z jasną karnacją. Wszystkie salony mody damskiej i męskiej powinny wychodzić naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, gdyż obecnie stawiane są coraz większe wymagania. Najlepszym wyborem zazwyczaj są długie suknie wieczorowe, które jednocześnie stanowią niemałe wyzwanie, zwłaszcza w kwestii swobodnego poruszania się. Dlatego tak istotne jest dopasowanie długości, suknia wieczorowa nie powinna być ciągnięta po ziemi, lecz znajdować się kilka centymetrów nad nią.

Najlepsze kolory i fasony sukienek na wieczorne wyjścia

Suknia wieczorowa musi być dopasowana przede wszystkim do figury, wieku, typu urody oraz miejsca, w którym odbywa się doniosła uroczystość. Jeżeli wśród gości znajdują się znajome osoby, na przykład z kręgu znajomych, bliższej lub dalszej rodziny warto wcześniej skonsultować się w kwestii doboru kreacji. Wyróżnianie się z tłumu sukienką nie jest najlepszym pomysłem, może nie zostać to dobrze odebrane przez pozostałych uczestników przyjęcia. W niektórych przypadkach jest to odbierane jako brak szacunku do wszystkich wokół, podejmowanie ryzyka nie ma więc najmniejszego sensu. Suknia wieczorowa jest przeznaczona na najważniejsze okazje, dlatego najczęściej do jej uszycia wykorzystuje się tkaniny najwyższej jakości, by podkreślić ich wyjątkowość na każdym kroku. Co natomiast z kolorem? Suknie wieczorowe dostępne w ekskluzywnych sklepach najczęściej występują w stonowanych kolorach – czarnym, granatowym oraz odcieniach subtelnego różu i beżu. Jeżeli jednak w naturze kobiety znajduje się chęć zwrócenia na siebie wzroku wszystkich zgromadzonych, zapewne wybierze suknię wieczorową w kolorze ognistej czerwieni. Dopóki zachowana jest właściwa długość oraz unika się odkrywania zbyt wielu części ciała – jest to jak najbardziej dopuszczalny kolor kreacji wieczorowej.

Materiały przygotowane przy współracy z Studiem Ślubnym Evita - suknia wieczorowa na wszystkie okazje.