Uzdrowisko w Swoszowicach znajduje się w południowo-wschodniej części Krakowa. Jest to idealne miejsce do rekreacji i zasłużonego odpoczynku. Już samo to, ze znajduje się w Krakowie czyni je bardzo atrakcyjnym, ponieważ jak powszechnie wiadomo jest to piękne miasto, warte odwiedzenia, ze względu na słynne na cały świat zabytki. Uzdrowisko w Swoszowicach położone jest malowniczej oazie zieleni, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego Parku Zdrojowego oraz w pobliżu rzeki Wilgi.
Z czego słynie Uzdrowisko w Swoszowicach?
Największym atutem Uzdrowiska w Swoszowicach są siarczanowe wody lecznicze. Dzięki temu darowi natury obiekt ten znany jest w całej Polsce i niemal całej Europie. Na terenie Uzdrowiska w Swoszowicach znajdują się dwa źródła wody leczniczej. Są to: Zdrój Główny oraz Napoleon. Wody mineralne tu występujące są przede wszystkim bogatym źródłem: siarczanu, wapnia i magnezu. Jest to, więc doskonałe miejsce na leczenie i profilaktykę takich schorzeń jak choroby reumatologiczne oraz chorób skóry takie jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry.
Kuracjusze mogą skorzystać tu z różnego rodzajów zabiegów z wykorzystaniem naturalnych surowców. Są to między innymi: kąpiele siarczkowe czy zabiegi borowinowe. Dzięki temu, że dostępne są tu nowoczesne i wysoce skuteczne zabiegi, uzdrowisko to przyciąga do siebie naprawdę wiele osób. Mimo tego, że znajduje się na obszarze dużej aglomeracji miejskiej kuracjusze odnajdują tu ciszę i spokój, mogą też liczyć na obcowanie z naturą.
Historia Uzdrowiska w Swoszowicach.
Uzdrowisko w Swoszowicach istnieje od roku 1811, wtedy, bowiem Feliks Radwański wzniósł murowany dom z łazienkami i dom zdrojowy i oddał obiekt do użytku. Jednak z darów natury znajdujących się w tym miejscu ludzie korzystali już dużo wcześniej. Już w średniowieczu wykorzystywano dostępną tu wodę wypływającą z kopalni siarki do celów leczniczych. Na przestrzeni lat wybudowany obiekt uległ wielu przebudową. Obecnie Główny Dom Zbrojowy to ogromny budynek. Mieści się w nim cała baza zabiegowa uzdrowiska.