Gdzie warto wybrać się na spacer w Krakowie?

Kraków to nie tylko miejsce pełne zabytkowych miejsc i ciekawych uliczek. To także miasto, w którym znajduje się mnóstwo starannie zagospodarowanych i klimatycznych zielonych terenów. Jakie parki można odwiedzić będąc w Krakowie? Warto sprawdzić, które parki Krakowskie są najbardziej klimatyczne.

O Krakowskich Parkach

Kraków jest miastem, w którym występuje około 50 parków. Co ważne, większość z nich znajduje się całkiem blisko najbardziej popularnych atrakcji tego miasta. Daje to możliwość jednoczesnego zwiedzania wraz z przebywaniem na zielonych powierzchniach. W parkach tych spotykani są nie tylko turyści, ale to także miejsce do spotkań rodzinnych, koleżeńskich czy miejsce, służące do aktywności ruchowej. Zielone punkty na mapie Krakowa charakteryzują się niezwykle malowniczymi i klimatycznymi zakątkami. W mieście tym podjęto ciekawą inicjatywę „Park Krakowian”, który umożliwia sadzenie w parkach drzew w celu upamiętnienia narodzin swoich dzieci. Jest to okazja do świętowania nowych mieszkańców i rozrastania się terenów zielonych oraz miejsc rekreacji.

Gdzie warto wybrać się na spacer w Krakowie?

Słynne Planty

To chyba najbardziej popularny zielony zakątek na mapie tego miasta. Planty umiejscowione są w pobliżu Hotelu Grand Ascot i zawierają w sobie osiem ogrodów, zlokalizowanych bardzo blisko najbardziej znanych zabytków miasta takich jak Wawel, Barbakan czy Uniwersytet Jagielloński. Zostały okrzyknięte „zielonym pierścieniem Krakowa”, ponieważ otaczają Stare Miasto.

Park Jordana

Kolejnym znanym i lubianym parkiem przez Krakowian i turystów jest Park Jordana. Znajduje się on blisko Muzeum Narodowego w Krakowie. Został wpisany do rejestru zabytków. To miejsce spotkań rolkarzy, wrotkarzy oraz rowerzystów. To miejsce lubiane przez dzieci, gdyż znajdują się w nim trzy place zabaw, boisko do koszykówki, kort tenisowy, skate park, a także ścianka wspinaczkowa. Na terenie parku można także wypić kawę oraz zjeść obiad.

Do znanych Krakowskich parków zaliczyć można Park Bednarskiego, Park im. Stanisława Wyspiańskiego czy Park Lilii Wenedy.