Co zrobić, by dobrze się zaprezentować na spotkaniu?

Jeśli umowa przedwstępna dokonana, pierwsze telefony już za nami warto przygotować się do odpowiedniego spotkania biznesowego. Trzeba dowiedzieć się w jaki sposób zrobić dobre wrażenie na nowym partnerze biznesowym.

Co zrobić przed spotkaniem?

Na początku należy wystosować zaproszenie na spotkanie biznesowe. To pierwszy krok do współpracy z potencjalnym inwestorem. Jest ono przygotowywane po to, by dać pewność przyszłemu klientowi, że ma do czynienia z właściwym partnerem. Takie zaproszenie winno zostać wystosowane odpowiednio wcześniej, by nie kolidować z terminarzem przyszłego kontrahenta. Może ono występować w dwóch formach, telefonicznej i pisemnej. Dobrym pomysłem jest opracowanie małej agendy, w której poruszone zostaną główne punkty spotkania, tak by zaproszona osoba mogła się z nimi wcześniej zaznajomić. Nie można zapomnieć o odpowiednim tonie i zwrotach grzecznościowych. Dobrą praktyką jest dokonywanie potwierdzenia spotkania. Niezwykle ważne znaczenie ma miejsce spotkania. Najważniejszą cechą miejsca spotkania jest to, by było one w zaciszu i sprzyjające komfortowym rozmowom. Uprzednio warto sprawdzić stan techniczny danego miejsca, czy jest dostęp do potrzebnych urządzeń, wykorzystywanych w trakcie spotkania. Konieczne jest także zapewnienie poczęstunku dla zaproszonych osób. Nie sposób nie wspomnieć o właściwym ubiorze, który powinien wskazywać na profesjonalne podejście do spotkania. Ubrania powinny pozostawać w kolorach: szarych, granatowych, ciemnobrązowych, białych, niebieskich, bordowych oraz czarnych.

Co zrobić, by dobrze się zaprezentować na spotkaniu?

Jak zachowywać się w trakcie i po spotkaniu?

Należy zaznajomić się z etykietą kulturalnego zachowania się oraz właściwego spożywania posiłków i posługiwania się sztućcami w trakcie jedzenia. Jeśli spotykamy się z osobami z różnych kultur warto wcześniej zaznajomić się z ich przepisami i zasadami, by przypadkiem nie strzelić niepotrzebnej gafy. Rachunek winien zostać opłacony przez osobę, która zorganizowała spotkanie. Warto także zapewnić dobrą atmosferę po spotkaniu, np. po przez zorganizowanie jakiejś dodatkowej atrakcji. Jeśli organizujemy spotkanie w Wieliczne można po spotkaniu zaprosić na zwiedzanie słynnej Kopalni Soli.