Gdzie zjeść dobrze i tanio w Krakowie?

Wiele osób zastanawia się gdzie można zjeść coś dobrego, ale nie wydając przy tym fortuny. Kraków jest miastem, mieszczącym w sobie dużo tego typu knajp. Głównie dlatego, że jest miastem studenckim i oferta na rynku jest także do nich dopasowywana. Warto wiedzieć gdzie udać się, by zjeść dobrze i tanio w Krakowie.

Polskie przysmaki

Polskich przysmaków w Krakowie warto szukać przy ulicy Krowoderskiej 74 w Przystanku Pierogarnia. To miejsce, gdzie można zjeść na miejscu, ponieważ lokal oferuje dwie sale oraz opcję wynos. Wystarczy podejść do bufetu i wybrać te pierogi, na które mamy ochotę. Występuje opcja zamówienia miks pierogów czy to na słono lub na słodko. Miejsce to znane jest ze swych wyśmienitych pierogów. Kolejne miejsce, w którym można zjeść dobrze i tanio to Gospoda Koko przy ulicy Gołębiej 8. Miejsce słynie to z naprawdę dużych porcji w stosunku do swej ceny. Bardzo polskim miejscem jest Ambasada Śledzia przy ulicy Stolarskiej 5. To miejsce zawsze wypełnione po brzegi, które słynie z niesamowitego klimatu, dobrego piwa i smakowitych zakąsek. Na domowe jedzenie można trafić na ulicę Augustiańską 4 do Kuchni u Doroty, w której serwowane porcje są wyjątkowo duże, a ceny naprawdę niewielkie. By poczuć się jak u mamy warto udać się na Straszewskiego 28 do Smakołyków, to urokliwe miejsce, które nieustannie dba o rozwój. Suchy Pedro przy Lwowskiej 1 zaprasza na smakowite zupy, pierogi oraz furorę robią jadalne talerze.

Gdzie zjeść dobrze i tanio w Krakowie?

Pozakrajowe smaki

Miłośnicy taco, buritto oraz quesadilla powinni zajrzeć do Calavera przy ulicy Biskupiej 4/1. To idealne miejsce na szybki i tani posiłek. Wielbicieli carry kierujemy do Carry Up, który serwuje wysokiej jakości posiłki właściwie przygotowane. By poczuć amerykańskiego klimatu warto udać się do Moa Burger przy Mikołajskiej 3, to miejsce serwujące ogromne burgery w przystępnej cenie. Ulubieńcy bajgli czy tostów powinni wybrać się na Ślusarską 9, dostaną tam również wyśmienite śniadania, zestawy lunchowe oraz doskonałe menu popołudniowe.