Lista SOR w Krakowie

Korzystanie ze świadczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR’u) odbywa się tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach, kiedy pacjent znajduje się w stanie natychmiastowego zagrożenia zdrowotnego. W skład tych świadczeń wpisują się także takie świadczenia, które na wzgląd stanu zdrowia pacjenta wymagają wszczęcia czynności diagnostycznych i leczenia. Warto wiedzieć gdzie udać się Krakowie w razie takiego przypadku?

Lista SOR w Krakowie

W Krakowie Szpitalne Oddziały Ratunkowe znajdują się w takich miejscach jak: Szpital Miejski Specjalistyczny Im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, ul. Prądnicka 35-37; Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul. Jakubowskiego 2; Wojskowy Szpital Kliniczny Z Polikliniką - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, ul. Wrocławska 1-3; Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej W Krakowie, os. Na Skarpie 66; Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, ul. Wielicka 265 oraz Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością, os. Złotej Jesieni 1.

Lista SOR w Krakowie

Izby przyjęć w Krakowie

Izby przyjęć przyjmują pacjentów w ramach świadczenia opieki zdrowotnej w trybie nagłym osobie, która znajduje się w stanie nagłego zagrożenia. Do nich wpisują się także świadczenia, które z powodu stanu zdrowia pacjenta wymagać mogą podjęci działań, powiązanych z diagnostyką i leczeniem.

Izby przyjęć w Krakowie znajdują się w następujących placówkach: Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla w Krakowie (Kraków, Skarbowa 1 – tel. (12) 687- 62-05); Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II (Kraków-Krowodrza, Prądnicka 80 - tel. (12) 614-30-94); Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie (Kraków-Krowodrza, Galla 25 – tel. (12) 637-42 -05); Szpital św. Rafała (Kraków - Wola Duchacka, Bochenka 12 – tel. (12)  650-08-18) oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie( Kraków-Śródmieście, Strzelecka 2 – tel. (12) 619- 86 -13).