Muzea sztuki w mieście Kraków

W mieście Kraków możemy odwiedzić bardzo wiele interesujących i godnych zobaczenia muzeów. Na uwagę zasługują między innymi muzea sztuki. W mieście Kraków możemy zobaczyć między innymi: Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK), Muzeum Narodowe czy też Pracownie i Muzeum Witrażu.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Podczas zwiedzania Miasta Kraków warto udać się do Muzeum Sztuki Współczesnej jest to, bowiem niezwykłe miejsce, w którym można podziwiać sztukę dwóch ostatnich dziesięcioleci. Jest to dość nowa atrakcja Krakowa, ponieważ miejsce to zostało otwarte dla zwiedzających w maju 2011 roku. Możemy tu podziwiać prace artystów z całego świata. Zróżnicowana tematyka wystaw, duża ilość różnorodnych dzieł sztuki, nowoczesne wnętrze sprawiają, że odwiedzenie tego miejsca jest ciekawym doświadczeniem dla wielu zwiedzających osób.

Muzeum Narodowe w Krakowie

                Muzeum Narodowe w mieście Kraków to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najważniejszych muzeów nie tylko w Krakowie, ale i w Polsce. W swoich zbiorach posiada ono wiele cennych dzieł sztuki z całego świata. Dla zdecydowanej większości turystów jest to obowiązkowy punkt na liście miejsc wartych zobaczenia podczas zwiedzania miasta Kraków. Muzeum Narodowe w Krakowie liczy, aż 10 oddziałów, a jego główna siedziba znajduje się przy ulicy 3 Maja. Bardzo znanym odziałem Muzeum Narodowego są Sukiennice, stanowią one jedne z najbardziej popularnych zabytków miasta Kraków.

Pracownia i Muzeum Witrażu w Krakowie

                Muzeum Witrażu w Krakowie to dla wielu osób miejsce wręcz magiczne. Jest to tak zwane żywe muzeum, co oznacza, że zwiedzający muzeum mogą jednocześnie obserwować artystów pracujących nad nowymi witrażami. Jest to na prawdę klimatyczne miejsce, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii oraz procesie powstawania witraży. Zainteresowane osoby mają ponadto możliwość uczestnictwa w specjalnie organizowanych warsztatach i kursach pozwalających na stworzenie własnego dzieła, a wszystko to pod okiem doświadczonych pracowników.

Muzea sztuki w mieście Kraków