Jak wygląda skok ze spadochronem?

Wielu z nas marzy o tym, by spróbować w swoim życiu choć raz czegoś szalonego. Czegoś, co zostanie na dłużej w naszej pamięci i z czego będziemy mieli niesamowitą pamiątkę. Nawet jeśli nie lubisz na co dzień zbyt dużo adrenaliny i nawet szybsza jazda samochodem przyprawia cię o zawroty głowy, pomysł nad skokiem ze spadochronem.

 

Jak to wygląda?

 

Nie namawiamy cię oczywiście na kurs samodzielnego skoczka, ale taki skok choć raz w swoim życiu warto wykonać. Wiele osób obawia się o swoje zdrowie, bądź o to, że coś pójdzie nie tak. Tymczasem skok w tandemie z wyszkolonym instruktorem, który przed wykonywaniem takich skoków musiał dużą liczbę godzin wyskakać samemu, nie jest specjalnym zagrożeniem. Więcej wypadków zdarza się mimo wszystko na lądzie niż w powietrzu. Jeśli już się zdecydujesz na ten odważny krok, warto się przygotować fizycznie. Nie jest to skomplikowane, ponieważ jedynie musisz być wypoczęty, a ostatni posiłek powinien być zjedzony około dwóch godzin przed godziną skoku. Pamiętaj też o tym, by być wygodnie ubranym. Osoby biorące udział w skokach zazwyczaj zakładają T-shirt, spodnie dresowe lub jeansowe i wiązane buty. W przypadku skoków ze spadochronem ważną kwestią są właśnie buty. Muszą być wiązane, by przede wszystkim nie spadły podczas skoku. Panie nie powinny zakładać wiszącej biżuterii, a długie włosy lepiej związać w kitkę lub warkocz. Przy skoku nie jest też przeszkodą, że nosisz okulary lub soczewki. W pierwszym przypadku jeśli poinformujesz odpowiednio wcześnie, dostaniesz specjalne gogle. Natomiast w przypadku soczewek dostaniesz standardowe jak dla wszystkich skoczków.

Jak wygląda skok ze spadochronem?

Jak się przygotować?

 

Warto dopytać osób, które już mają skok za sobą, jaka panuje temperatura na górze. Może się okazać, że na sam T-shirt będzie zbyt zimno. Wtedy masz możliwość skorzystania ze specjalnego kombinezonu, który można wypożyczyć od firmy organizującej skoki.

 

Lokalizacje

 

Firmy zajmujące się skokami spadochronowymi, zazwyczaj wybierają takie lotniska, by skok był prawdziwym przeżyciem i ekscytującym wydarzeniem. Stąd też ważna jest lokalizacja takiego skoku. Tandemy.pl organizuje skoki w bliskich okolicach Krakowa dokładnie w Szczurowej. Dzięki temu widoki są niesamowite, a przy ładnej pogodzie widoczny jest łańcuch Tatr. W tej lokalizacji możliwe są skoki z maksymalnej, dopuszczalnej wysokości, czyli 4000 m. Bliskość Krakowa umożliwia nam weekendowy wyjazd połączony ze zwiedzaniem krakowskich zabytków.

 

Czy skoki są bezpieczne?

 

Skok ze spadochronem uważany jest za sport z dużą dawką adrenaliny i może być przerażający na pierwszy rzut oka. Jednak większość osób, która choć raz spróbowała, na jednym razie nie kończy. Pamiętaj, że jesteś z osobą wykwalifikowaną w zespole. Osobą, która w razie gdyby spadochron nie zadziałał, ma zapasowy, który w razie awarii pierwszego zadziała. Wypadki w takich skokach zdarzają się niezwykle rzadko. Wiele osób obawia się też tego jak mają oddychać podczas skoku. Faktem jest, że prędkość spadania to niemalże 200 km/h, ale spokojnie. Oddychaj normalnie i spokojnie, w tym czasie delektując się niezwykłymi widokami. Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://tandemy.pl