Odszkodowanie w przypadku opóźnienia lotu

Jeżeli planujemy podróż samolotem i chcemy dotrzeć do miejsca docelowego na określony moment powinniśmy wziąć pod uwagę to, że nasz samolot może wystartować z opóźnieniem. Jeżeli taka sytuacja się nam przytrafi warto wiedzieć, jakie przysługują nam wówczas prawa. Każdego roku bardzo wiele samolotów nie startuje o planowanej godzinie odlotu, natomiast tylko niewielki procent pasażerów ma świadomość tego, że w takim przypadku można ubiegać się od odszkodowanie za opóźnienie lotu.

Kiedy możemy ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienie lotu?

                Odszkodowanie za opóźniony lot przysługuje, jeżeli zostaną spełnione określone warunki. Oznacza to, że nie za każde opóźnienie lotu otrzymamy rekompensatę. Możemy ubiegać się o odszkodowanie wówczas, gdy opóźnienie wynika z bezpośredniej winy przewoźnika, a jednocześnie na lotnisko docelowe dotrzemy, z co najmniej 3- godzinnym opóźnieniem. Należy zauważyć, że za moment dotarcia na lotnisko docelowe uznaje się w tym przypadku otwarcie drzwi samolotu. Warto znać swoje prawa, ponieważ za takie opóźnienie lotu odszkodowanie może wynosić nawet do 600 EUR. Wniosek o odszkodowanie za opóźnienia lotu należy złożyć w terminie jednego roku od momentu wystąpienia tego zdarzenia.

Odszkodowanie w przypadku opóźnienia lotu

W jaki sposób możemy ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienie lotu?

                O odszkodowanie za opóźnienie lotu możemy ubiegać się samodzielnie lub za pośrednictwem firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju sprawach. Jeżeli zdecydujemy się na to pierwsze rozwiązanie możemy złożyć odpowiedni wniosek do przewoźnika, który zazwyczaj dostępny jest na jego stronie internetowej. W przypadku odmowy pozostaje nam postępowanie mediacyjne prowadzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego lub skierowanie sprawy na drogę sądową. Znacznie wygodniejsze i o wiele bardziej skuteczne jest natomiast powierzenie sprawy o odszkodowanie za opóźnienie lotu profesjonalnej firmie pośredniczącej. Zaoszczędzimy wówczas wiele czasu oraz nie będziemy narażeni na stres, ponieważ wszystkimi formalnościami zajmą się wykwalifikowani pracownicy firm. Wystarczy, ze złożymy bezpłatny wniosek, a prawnicy przeanalizują zaistniały przypadek i rozpoczną dochodzenie przysługującej nam rekompensaty.

Jaka firmę pośredniczącą warto wybrać?

                Decydując się na wybór firmy, która pomoże uzyskać nam odszkodowanie za opóźnienie lotu, warto skorzystać z usług doświadczonego i sprawdzonego przedsiębiorstwa, a takim jest z pewnością firma Delayfix.com.  Ubieganie się o odszkodowanie za pośrednictwem Delayfix.com jest bardzo proste, ponieważ doświadczeni specjaliści z dziedziny prawa, którzy są tam zatrudnieni wspierają pasażerów na każdym etapie uzyskania rekompensaty. Złożenie wniosku za pośrednictwem firmy pośredniczącej nie wiąże się z żadnym ryzykiem finansowym, ponieważ pobiera ona prowizję dopiero po pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy. Warto również zaznaczyć, że prowadzenie sprawy o wypłatę rekompensaty możemy powierzyć firmie Delayfix.com nawet w przypadku, kiedy samodzielnie złożyliśmy wniosek do linii lotniczej i został on negatywnie rozpatrzony.