Wybieramy zaproszenia na komunię

W czasie przygotowań do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej - zaproszenia na komunię wydają się mało znaczącym elementem. Jednak pełnią one dość znaczącą rolę. Chodzi przecież o to, aby zapraszani goście nie czuli się potraktowani “po macoszemu”. Zaproszenia na komunię są miłą pamiątką oraz wyróżnieniem dziecka, ponieważ to jego imię będzie na nich figurowało.Warto zadbać o to, by zaproszenie na komunię prezentowało się jak najlepiej.

Kolorystyka, wzornictwo, papier, czyli jak wybrać komunijny design

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wzorów i różnorodnych kolorów, dlatego też zaproszenia na komunię pozwalają rodzicom na swobodę. Tyczy się to rodzaju i koloru papieru. Możemy postawić na biały, perłowy papier ze złotym połyskiem lub gładki z naniesionym wzorem “szarego” papieru ekologicznego. 

Zaproszenia na komunię mogą również przybierać różne kształty. Mogą one być prostokątne, kwadratowe lub owalne. Motywy graficzne, jakie na nich zastosujemy dopasowane będą w zależności od tego, kto przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej - chłopiec, czy dziewczynka. 

Wygląd zaproszenia na komunię można wzbogacić ozdobami. Do wybory mamy np. umieszczoną wewnątrz, wypukłą, złotą hostię lub srebrne ornamenty, czy sznureczki oraz tasiemki. 

Na stronie sklepu Artyferia znajdziesz piękne ręcznie robione zaproszenia na komunię z kopertą w zestawie. Niebanalne zaproszenia na komunię podkreślają podniosły charakter tego ważnego dnia. Możesz wybrać coś zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Obecnie dużą popularnością cieszą się projekty z rustykalnymi motywami. Na stronie Artyferia uda Ci się znaleźć także uniwersalne białe inwitacje. 

Wybieramy zaproszenia na komunię

Zaproszenia na komunię - wygoda dla rodziców

Przygotowując się do Pierwszej Komunii Twojego dziecka, nie musisz martwić się o tekst, ani nawet o kopertę. Większość pakietów zaproszeń na komunię zawiera prawie wszystko. Ważne jednak, aby przed wyborem upewnić się, że zaproszenie będzie zawierało wszystko, czego chcesz. Decydując się na spersonalizowane zaproszenia na komunię, oszczędzasz wiele pracy i czasu, a dodatkowo prezentują się one bardzo elegancko. 

Czy warto personalizować zaproszenia na Komunię?

Decyzję o spersonalizowaniu zaproszeń na komunię podejmują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Powszechnie stosowaną metodą personalizowania zaproszeń na komunię jest umieszczenie na ich okładce zdjęcia pociechy. Ważne jest, żeby zwrócić uwagę osobie przygotowującej zaproszenie, aby ta nie obrabiała przekazanego zdjęcia i nie nakładała filtrów zmieniających tło. Zazwyczaj wszystko sprowadz asię jedynie do kadrowania fotografii. Warto pamiętać, że nikt nie będzie zmieniał naszych pomyłek w tekście zaproszenia na komunię. Niepełna personalizacja to rezygnacja z wpływu na ostateczny wygląd zaproszenia. 

Zaproszenia komunijne dorównują coraz bardziej ślubnym i co roku zaskakują nowymi formami i ozdobami. Wysyłanie i wręczanie zaproszeń to jeden z ważniejszych punktów przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Pięknie zapakowane zaproszenia na komunię sprawią przyjemność nie tylko wręczającym, ale także gościom.