Co zwiedzić w Krakowie?

Kraków jest tak naprawdę miejscem dla każdego, nawet dla turystów, którzy nie przepadają za pieszymi wędrówkami po mieście. Nie wszystkich interesuje historia powstania miasta, czy poszczególnych zabytków. Najważniejsze jest zatem znalezienie oferty spełniającej oczekiwania zwiedzających. Czyli taką, która jest różnorodna i tym samym dopasowana do wielu preferencji. Dużo zależy od czasu, jaki ma się do dyspozycji na zwiedzanie. Wiele firm oferuje ekspresowe zwiedzanie, które nie zajmuje więcej niż 2 godziny - w tym czasie jednak można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Opcje szybkiego zwiedzania Krakowa

Pierwsza z możliwości zwiedzania Krakowa zakłada rozpoczęcie wycieczki na Placu Jana Matejki. Turyści mogą się dowiedzieć wszystkiego o mieście Kleparzu, Pomniku Grunwaldzkim, czy też Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem są pozostałości po murach obronnych Krakowa wraz z Barbakanem. Dużo mówi się również o Bramie Floriańskiej, trzech tamtejszych basztach i Arsenale Miejskim. Przewija się ponadto mnóstwo ciekawostek o Plantach Krakowskich, którymi można przejść do teatru Juliusza Słowackiego, powstał on na wór opery paryskiej. W drodze warto zatrzymać się pod kawiarnią Jana Michalika, Jana Matejki, hotelem Pod Różą. Tym sposobem zwiedzający docierają do Rynku Głównego i szeregu ciekawych zabytków: Sukiennic, Wieży Ratuszowej, pomnika Adama Mickiewicza i płyty przysięgi Tadeusza Kościuszki. Ostatnim przystankiem jest Bazylika Mariacka, a w niej zachwycający ołtarz Wita Stwosza.

Co zwiedzić w Krakowie?

Inne możliwości zwiedzenia Krakowa

Zwiedzanie Krakowa można również rozpocząć z drugiej strony miasta, czyli od Wzgórza Wawelskiego. Wejście na Dzwon Zygmunta i zejście do podziemi lepiej zostawić na dłuższy pobyt. Zamiast tego warto skupić się na dziedzińcu wewnętrznym Zamku Wawelskiego, gdzie zachwyt wzbudzają wyjątkowe renesansowe krużganki. Podczas spaceru ulicą Kanoniczną zobaczyć można dom Jana Długosza, Pałac Górków, Muzeum Archidiecezjalne, Centrum Jana Pawła II. Jak zatem widać, nawet najmniejsza ilość czasu pozwala na zwiedzenie najciekawszych miejsc w Krakowie.