Jaki materac przeciwodleżynowy warto wybrać?

Materac przeciwodleżynowy to specjalistyczny sprzęt medyczny, który wpływa na polepszanie stanu zdrowia oraz na poprawę komfortu osoby, która z powodu choroby lub wieku przez dłuższy okres czasu musi pozostać w łóżku. Materac przeciwodleżynowy to przede wszystkim inwestycja w zdrowie, jak sama nazwa wskazuje tego typu materac zapobiega powstawaniu niebezpiecznych odleżyn.

Jaki materac przeciwodleżynowy warto wybrać?

Jak działa materac przeciwodleżynowy?

Materac przeciwodleżynowy dzięki swojej budowie zapewnia unieruchomionemu choremu stymulowanie pracy tkanek, a wszystko to dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki zmiennociśnieniowej. Technika ta pozwala na naprzemienne uciskanie tkanek skóry w tych miejscach, w których bezpośrednio styka się ona z powierzchnią materaca. Materac przeciwodleżynowy doskonale zapobiega stałemu uciskowi na skórę w jednym miejscu oraz bardzo dobrze przyczynia się do pobudzania prawidłowego krążenia krwi. Materace przeciwodleżynowe znakomicie sprawdzają się także podczas leczenia istniejących już odleżyn czy też w przypadku redukcji bólu. Wśród materacy zmiennociśnieniowych możemy wyróżnić dwie podstawowe grupy, są to materace bąbelkowe i rurowe.

Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy.

Bardzo popularnymi, a przy tym najłatwiejszymi w eksploatacji są modele bąbelkowe. Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy dzięki swojej budowie pozwala na cykliczną zmianę punktów podparcia, a tym samym znacząco ogranicza czas ich oddziaływania na określoną część ciała. Tego typu materac podzielony jest na komory powietrzne tak zwane bąbelki. Jeżeli chcemy zakupić dobrej jakości zmiennociśnieniowy materac bąbelkowy warto wziąć pod uwagę ofertę firmy SklepMedicus.pl. Dostępne są tu materace przeciwodleżynowe znanych i cenionych firm. Sprzedawane przez sklep produkty medyczne są atestowane i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Materac przeciwodleżynowy rurowy.

Materac przeciwodleżynowy rurowy doskonale sprawdzi się w przypadku leczenia długoterminowego, a także w sytuacji, kiedy odleżyny zdążyły się już niestety pojawić. Niektóre z materacy przeciwodleżynowych rurowych wspomagają leczenie odleżyn nawet do III° włącznie. Jest to, więc idealny produkt dla osób, u których występują oznaki podskórnego lub otwartego uszkodzenia skóry. Tego typu materace znakomicie nadają się także do profilaktyki odleżyn. W materacach przeciwodleżynowych rurowych dopuszczalne maksymalne obciążenie jest zwykle nieco wyższe niż w przypadku materacy bąbelkowych. Materac przeciwodleżynowy rurowy składa się z podłużnych komór, które zamiennie wypełniają się powietrzem. Warto podkreślić, że w tego rodzaju materacach ciśnienie dostosowane jest do wagi chorego, a dodatkowo istnieje możliwość wyłączenia poszczególnych segmentów tak zwanych rurek, dzięki czemu można zapewnić choremu leczenie odleżyn na konkretnych partiach ciała. SklepMedicus.pl posiada w swojej ofercie duży wybór i szeroki przedział cenowy tego rodzaju materacy przeciwodleżynowych, dlatego też każdy z klientów będzie mógł zakupić tu produkt najbardziej dostosowany do potrzeb chorego pozostającego w łóżku.