Czemu warto wybrać oczyszczacz powietrza?

Kraków, ale również inne większe miasta niestety mają dość spory problem z zanieczyszczonym powietrzem. Coraz więcej osób decyduje się więc na zakup lub wynajem oczyszczacza powietrza. Czemu jest to dobry pomysł?

Czemu warto wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza – zalety

Oczyszczacze powietrza najczęściej posiadają kilka filtrów. Jednym z nich jest filtr węglowy, który zatrzymuje kurz oraz alergeny, co jest bardzo pozytywne dla wszystkich uczuleniowców. Z kolei inne filtry, w tym filtr HEPA radzi sobie z bakteriami, a nawet wirusami. Jest to korzystne z powodu panującej obecnie pandemii, ale również dlatego, że w okresie jesienno-zimowym jesteśmy bardziej narażeni na zachorowanie. Filtry można częściowo czyścić, ale też wymieniać. Wiele z nich zatrzymuje również sierść zwierząt. Przy regularnym stosowaniu oczyszczacza powietrza można zauważyć, że znacznie rzadziej będziemy musieli dokładnie sprzątać mieszkanie. Mniej kurzu i roztoczy na meblach, czy pościeli odczujemy przy oddychaniu. Powietrze stanie się świeższe i na pewno nie będziemy musieli borykać się z dusznością, czy kichaniem.

Ogromną zaletą oczyszczaczy jest fakt, że są dość kompaktowe oraz wyglądają niezwykle estetycznie. Można ustawić je w biurze, bądź salonie i nie zajmują wiele miejsca. W obudowie znajdziemy estetyczny i bardzo pomocny ekran LCD, który będzie nas informował o czystości powietrza. Urządzenie bowiem reaguje na większe stężenie gazów w powietrzu i szybciej pracuje. Nowoczesne modele oczyszczaczy mają również możliwość połączenia się ze smartfonem poprzez bluethoot. Na aplikacji będą widoczne dane o oczyszczaczu, w tym informacje o konieczności wymiany lub wyczyszczeniu filtra.

Na co zwracać uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

Zanim kupimy oczyszczacz powietrza należy sprawdzić:

-jakie filtry posiada

-jakiej żywotności są filtry

-czy urządzenie jest energooszczędne

-czy można łatwo sprawdzić stan filtra

-jaka jest wydajność oczyszczacza

Każdy oczyszczacz ma inną wydajność wyrażoną w m3 powietrza, które oczyszczacz powietrza filtruje w ciągu godziny. Do dużych domów warto wybrać nieco droższe urządzenie, które będzie posiadało wydajność około 1000 do 1200 m3 na godzinę.