Aplikacja airly i jej znaczenie w walce ze smogiem

Skuteczna walka ze smogiem leży w interesie nas wszystkich, w końcu chodzi o zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i najbliższych. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza jest niebezpieczne dla każdego, jednak najbardziej dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Oczywiście istnieją sceptycy, którzy nierzadko bagatelizują problem, co jest ogromnym błędem i przynosi wiele negatywnych skutków.

Aplikacja airly i jej znaczenie w walce ze smogiem

Jak można walczyć ze smogiem?

Smog to zjawisko, które powstaje z winy człowieka, przez jego nieodpowiedzialne działania i często brak świadomości. Choć to ostatnie powinno być już nieaktualne, nadal się zdarza – mimo nagłaśnianych problemów z jakością powietrza w naszym kraju. Uświadamianie społeczeństwa odbywa się między innymi na stronie airly.org, a aplikacja o takiej samej nazwie pozwala na informowanie o jakości powietrza w danej lokalizacji. Jest to możliwe dzięki rozmieszczonym w wielu miejscach nadajnikach zbierających niezbędne informacje, następnie są one udostępniane użytkownikom. Na stronie airly.org każdy użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne informacje na temat samej aplikacji i problemów, które generuje smog. Mając komplet niezbędnych informacji powinno się wziąć pełną odpowiedzialność za własne działania, których efektem są zanieczyszczenia. Społeczeństwo powinno zmienić nastawienie i uzmysłowić sobie, że bardzo dużo zależy od nas samych, od tego, czy zmienimy swoje przyzwyczajenia. Mowa tutaj na przykład o codziennym użytkowaniu samochodów, czy komunikacji miejskiej. Czasami warto wybrać spacer lub rower by dostać się do miejsca pracy, czy szkoły. Jedna osoba niewiele może zmienić, natomiast gdy wezmą z nich przykład kolejni ludzie – efekt może być obiecujący.

Airly.org – wszystkie informacje o smogu

Strona airly.org jest pewnego rodzaju abecadłem na temat smogu i zagrożeń, jakie ze sobą niesie. Może wywołać wiele problemów zdrowotnych u osób, które są alergikami lub zmagają się z dolegliwościami układu oddechowego. Dlatego bardzo duże znaczenie w przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza ma pobieranie aplikacji airly, która informuje mieszkańców poszczególnych regionów o zagrożeniach. W ten sposób można w sposób odpowiedzialny zaplanować dzień dla całej rodziny, w przypadku gdy zagrożenie smogiem jest niewielkie, wyjście na zewnątrz jest całkowicie bezpieczne. Urządzenia, które zbierają niezbędne informacje na bieżąco monitorują sytuację, nie tylko w dużych miastach, ale również mniejszych miejscowościach. W tych ostatnich domy ogrzewa się często jeszcze przy pomocy starych pieców, co generuje znacznie większe zanieczyszczenia. Wystarczy, że mamy bezwietrzną pogodę i wszystkie efekty spalania niewłaściwych materiałów stają się zawiesiną, którą wdychamy. W kwestii monitorującej aplikacji airly.org warto jeszcze dodać, iż pełen nadzór nad zbieraniem informacji powierza się państwowym stacjom, dlatego weryfikacja odbywa się w czasie rzeczywistym. Samą aplikację można pobrać na systemy Android oraz iOS, jest odpowiednio skalibrowana pod wymagania urządzeń mobilnych.