Dlaczego warto tańczyć? I gdzie się tego nauczyć?

Taniec to wspaniała forma rozrywki i równocześnie doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji. To już jest wystarczający powód, dla którego warto się go nauczyć i po prostu tańczyć. I bez obaw, wiek nie gra tutaj żadnej roli. Praktycznie zawsze można zdecydować się na rozpoczęcie tanecznej przygody – niezależnie czy metryka wskazuje 3, czy 73 lata. Chociaż nie ma co ukrywać, że im wcześniej, tym lepiej. Bo naprawdę szkoda sobie odmawiać tej wspaniałej rozrywki!

Chcesz być szczęśliwy i zdrowy? Zatańcz!

Taniec to jedna z najprzyjemniejszych aktywności, która przy okazji jest nieodłącznym elementem praktycznie wszystkich znanych kultur – naszej także. Taniec w takiej czy innej formie jest obecny w naszym życiu od zawsze. Chociaż niektórzy bardzo go unikają – czasami wręcz chorobliwie. Całkiem niepotrzebnie i na swoją szkodę! Bo jest to cudowny środek nie tylko na lepszą kondycję, zwiększenie koordynacji ruchowej i poprawę postawy.

To także idealny sposób na zwiększenie pewności siebie, poznanie nowych ludzi i wspaniały relaks, który pozwoli nam się odprężyć i zapomnieć o stresujących nas problemach. Po zajęciach tanecznych jesteśmy zrelaksowani i szczęśliwi. Praktycznie każdy się uśmiecha, no ale co się tutaj dziwić, skoro w trakcie tańczenia trwała wzmożona produkcja endorfin, hormonów wprawiających człowieka w radosny nastrój.

Motto szkoły SkalskiDance.pl – każdy może tańczyć!

Przekonanie o tym, że do tańca trzeba mieć jakieś predyspozycje, nie jest prawdziwe. Taniec przychodzi nam naturalnie, tak jak chodzenie czy jazda na rowerze, jednak musimy się go nauczyć i musimy rozwijać swoje umiejętności. Największą taneczną blokadą w nas samych, jest wstyd i lęk przed oceną. Instruktorzy szkoły tańca w Krakowie – Skalski Dance – doskonale rozumieją te mechanizmy. Dlatego podchodzą do początkujących tancerzy delikatnie i z wyrozumiałością, pokazując im, że taniec to przede wszystkim dobra zabawa i rozrywka.

Kursy tańca w szkole Skalski Dance to nie wyścigi, to przygoda taneczna, gdzie jest miejsce i na śmiech, i na pasję, i na czystą radość z tańca. Osoby, które chcą tańczyć, ale boją się np. tańczyć w parze, bo zdarzyło im się mieć z tym problem, opanują bardzo szybko zasady podążania i prowadzenia partnera. Instruktorzy szkoły przywiązują bowiem bardzo dużą uwagę do nauki Lead&Fallow – podstawowych zasad tańczenia i przemieszczania się po parkiecie w parze.

Dlaczego warto tańczyć? I gdzie się tego nauczyć?

Taniec w parach i solo – towarzyski, użytkowy, klasyczny i nowoczesny

Dzisiaj taniec zyskuje na popularności. Jest to świetna forma wyrażania siebie, odstresowania się po trudnym dniu i przyjemnego dbania o kondycję fizyczną. W szkole tańca Skalski Dance możemy spełniać się tanecznie w każdy możliwy sposób. Organizowane są bowiem zarówno kursy taneczne dla par, jak i zajęcia solo, dla osób, które chcą rozwijać taniec indywidualny lub chcą nauczyć się lepszego czucia własnego ciała.

Oferta taneczna szkoły Skalski Dance jest niezwykle bogata i obejmuje taniec towarzyski, West Coast Swing, taniec użytkowy, balet dla dorosłych, hip-hop, modern jazz i wiele innych – zobacz więcej na skalskidance.pl. Co ciekawe, przeważnie raz w tygodniu szkoła organizuje również wieczory taneczne, kiedy można potańczyć samemu i z innymi kursantami i tancerzami.