Dlaczego warto stosować urządzenie parowe?

Odkurzacze parowe stały się preferowanym środkiem czyszczącym dla wielu osób z alergiami, astmą i nadwrażliwością chemiczną. Czyszczą zabrudzone kafelki i fugi, usuwają przypalony tłuszcz w piekarnikach lub grillach, a także docierają do trudno dostępnych miejsc. Sprawdź, jak działają i dlaczego warto je stosować.

Jak działa urządzenie parowe?

Mikroskopijne cząsteczki pary wnikają w powierzchnię. Szybko i mocno rozszerzają się, usuwając wszelkie zabrudzenia, tłuszcz, detergenty, bakterie. Dodatkową korzyścią jest wysoka temperatura cząsteczek pary, która zabija bakterie i inne patogeny, takie jak pleśń, pchły, jaja pcheł i roztocza. Dzięki temu znów możesz się cieszyć czystą, hipoalergiczną powierzchnią, pozbawioną nieprzyjemnych zapachów. 

Do wszystkich modeli odkurzaczy parowych można dobrać odpowiednie nasadki i szczotki. Dzięki temu dopasujesz je do swoich potrzeb. Pamiętaj, by raz na jakiś czas odkamienić urządzenie parowe. Wystarczy, że przepuścisz przez system mieszaninę wody i octu, a następnie przepłuczesz go ponownie czystą wodą. 

Dlaczego warto stosować urządzenie parowe? 

Czyszczenie bez chemii

Taka metoda jest bezpieczna, zdrowa i ekologiczna, ponieważ wymaga przede wszystkim wody. Zużywa więc znacznie mniej detergentów w porównaniu z tradycyjnymi środkami czyszczącymi. Dodatkowo wykorzystuje wysoką temperaturę, dlatego sprawdzi się tam, gdzie inne metody nie dają rady. Para w naturalny sposób dezodoryzuje i odkaża pomieszczenia za pomocą ciepła i wilgoci.  Co ważne, para nie pozostawia smug, tylko piękny połysk. 

Wspomnianą metodę możesz stosować nie tylko do czyszczenia płytek łazienkowych, czy blatów z kamienia naturalnego, ale też drewnianej podłogi i skórzanej tapicerki. Dokładnie i szybko usuwa wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu Twój dom będzie wyglądał jak nowy.

Czyszczenie parą zabija zarazki, wirusy i pleśń

Pomimo że nie jesteś w stanie dostrzec gołym okiem wirusów, bakterii, pleśni i innych potencjalnie zakaźnych patogenów, znajdują się wokół Ciebie. Para skutecznie je eliminuje, dzięki czemu możesz się cieszyć zdrowym i czystym powietrzem. Kiedy cząsteczki pary wnikają w powierzchnię, usuwają brud, kurz, bakterie i inne mikroorganizmy. Co ciekawe, są tak gorące, że potrafią zabić nawet najsilniejsze patogeny, takie jak E.Coli i Salmonella. 

Dlaczego warto stosować urządzenie parowe? 

Pozbądź się alergenów!

Alergeny unoszące się w powietrzu to jedne z najpowszechniejszych czynników wywołujących objawy alergii, takie jak kłopoty z oddychaniem, kaszel, czy nieżyt nosa. W rzeczywistości, roztocza ustępują tylko pyłkom, jeśli chodzi o wywoływanie reakcji alergicznych. Regularne czyszczenie parą usunie te mikroskopijne pajęczaki na dobre. Usuwa nawet najtrudniejsze porosty pleśni, plamy, tłuszcz, drożdże i grzyby.

Dodatkowo eliminuje zapachy zwierząt. Profesjonalne pranie tapicerki Kraków zapewnia doskonałe efekty, dlatego warto raz na jakiś czas skorzystać z takiej usługi. Urządzenia parowe używają podkładek, szczotek i innych elementów wyposażenia, które można łatwo umyć. Dzięki temu zmniejszasz liczbę jednorazowych akcesoriów, które trafiają na wysypiska śmieci.