Jakie książki warto czytać przedszkolakom?

Wiek przedszkolny to taki czas, w którym dzieci bardzo szybko chłoną nową wiedzę i są niezmiernie ciekawe otaczającego ich świata. Dlatego też w tym czasie szczególnie warto czytać dzieciom, bo to właśnie z książek dzieci mogą nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, a także dowiedzieć się jak warto zachować się w danej sytuacji i jak radzić sobie z emocjami. Ponadto czytając dzieciom pomagamy im rozwijać wyobraźnie.

Książeczki, które powinny znaleźć się w bibliotece każdego przedszkolaka.

Pamiętajmy o tym, że kupując książki dla dzieci warto wybierać dobre i sprawdzone wydawnictwa. Dobrze byłoby, aby wybrana przez nas książka dla przedszkolaka była wartościowa. Możemy np. zdecydować się na książki poruszające ważne tematy oraz przedstawiające sytuacje, które mogą przydarzyć się dziecku. Do takich książek należą między innymi takie pozycje, jak: „Gdy Pola się zgubi”, „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”, „Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować”, „Kicia Kocia ma braciszka Nunusia” czy też „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego.” Warto również postawić na książeczki, które przybliżają dziecku świat. Do ciekawych książek tego typu zaliczamy np. serię „Mam przyjaciel” i serię „Mali odkrywcy”.

Jakie książki warto czytać przedszkolakom?

Książki o emocjach dla przedszkolaków.

Uczucia są bardzo ważne. Warto o nich rozmawiać z dziećmi, dzięki temu będą one w stanie poradzić sobie z nimi i lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi. Bardzo dobrym sposobem na oswojenie dziecka z emocjami, jakie może przeżywać są specjalnie opracowane książki o emocjach. Stwarzają one rodzicom bardzo dobra okazje do rozmów o emocjach, a dzieciom w niezwykle przystępny sposób wyjaśniają wiele ważnych i niezrozumiałych rzeczy. Do książek o emocjach zasługujących na szczególne wyróżnienie możemy zaliczyć serię książeczek o uczuciach małego jednorożca Gucia. Warto również dodać, że w książeczkach tych są także zawarte ćwiczenia oddechowe. Wprowadzić przedszkolaka w świat emocji możemy również przy wykorzystaniu takich książek jak: „Wielka księga emocji”, „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości”, „Kolorowy potwór” czy też „Przygody Fenka”.