Jest wiele sposobów, dzięki którym można rozpocząć swoją przygodę z grafiką komputerową. Zdobywanie wiedzy z tej dziedziny można czerpać za pomocą różnych źródeł. Przykładem mogą być kursy, warsztaty graficzne, studia policealne, szkolenia online, kanały YouTube czy płatne platformy e-learningowe.
Warsztaty graficzne i inne źródła wiedzy
W dzisiejszym świecie szerokiej dostępności łatwiej jest pozyskać wiedzę z dziedziny grafiki komputerowej. Można skorzystać z ogromnej ilości ofert, które organizują szkolenia czy warsztaty graficzne. Są one zwykle przeprowadzane przez wyspecjalizowanych ekspertów z obszaru grafiki, którzy dostosowują ofertę swych kursów do panujących trendów i nowinek graficznych. Coraz częściej na rynku pojawiają się szkolenia i warsztaty z grafiki 3D. Innym źródłem czerpania wiedzy na temat grafiki są kursy online, które dostępne są na YouTube czy innych płatnych platformach e-learningowych. To jeden z najłatwiejszych i najszybciej dostępnych sposobów rozwijania wiedzy graficznej. Wystarczy posiadać dwa komputery, czy komputer i tablet czy inne urządzenia w liczbie mnogiej, po to, by na jednym odtwarzać kurs, a na drugim program graficzny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w innym przypadku wymaga to ciągłego zatrzymywania i przenoszenia pozyskanych informacji do programu, przeskakując z okienka do okienka. Świetnym sposobem pozyskiwania wiedzy są książki o tematyce graficznej czy różne blogi internetowe, na których można poddać się lekturze nowych treści. Należy pamiętać, że wiedza merytoryczna na początku drogi graficznej jest niezwykle istotna. Warto też zaglądać na blogi czy media społecznościowe innych projektantów czy grafików, którzy udostępniają swoje realizacje. Jest to dobry sposób na czerpanie nowych inspiracji i natchnień. Bardziej wymagającym krokiem jest podjęcie studiów graficznych czy związanych z projektowaniem.
Nowoczesne warsztaty
W świecie grafiki coraz bardziej modne jest nabywanie wiedzy na temat grafiki 3D. Można ją nabyć poprzez warsztaty graficzne. Jest wiele ciekawych propozycji warsztatów, co niestety wiąże się często z nie lada kosztami. Przykładem takich warsztatów mogą być 3D Models for Games, czyli warsztaty poświęcone tworzeniu modeli do gier, w trakcie których jest możliwość zapoznania się z workflow pracy w trakcie optymalizacji modelu 3D. Ciekawą propozycją są warsztaty semestralne Sculpt your hero, które przeznaczone są dla osób, które chcą nabyć umiejętności, związane z modelowaniem, teksturowaniem i renderowaniem. Interesującą propozycją jest szkolenie Fur in Production, które dotyka tematyki kreowania włosów i futer w CG, wykorzystując najnowszą technologię z branży 3D, w trakcie których można zapoznać się z cyfrową techniką groomingu. Szkoleniem dedykowanym artystom 3D i rzeźbiarzom analogowym jest Sculpting Anatomy, podczas których nabywana jest wiedza z zakresu modelowania anatomii w Zbrushu. Wszystkie te szkolenia dotyczą najnowocześniejszych trendów w świecie grafiki, stąd warto się nim przyjrzeć uważniej, jeśli wiążemy swą przyszłość z tą branżą.