Popularne studia podyplomowe

Rekrutacje na studia odbywać się będą niebawem, bo już w kwietniu. Wszyscy chętni podejmowaniem nauki na studiach podyplomowych powinni rozważyć nowe rozwiązanie proponowane przez szkoły wyższe, a mianowicie e-learning studia. Ciekawym kierunkiem tego typu studiów jest - projektowanie i wdrażanie, któremu poświęcony zostanie niniejszy artykuł.

Projektowanie i wdrażanie – e-learning studia

Będąc słuchaczem e-learning studia ma się kontakt z wykładowcami, którzy są praktykami świetnie rozumiejącymi ideę skutecznych szkoleń online. Uczestnicząc w tego typu wykładach, studenci mają okazję zaczerpnąć wiedzę na temat topowych trendów i skorzystać z nich we własnych działalnościach. Studia polegają na tym, że co roku następuje ich aktualizacja dokonywana na podstawie skuteczności i praktycznego prowadzenia zajęć. Wszelkie przedmioty teoretyczne mają odzwierciedlenie w części warsztatowej i projektowej. Studia zostały opracowane przez największych fachowców w kraju, to takiego grona niewątpliwie można zaliczyć Piotra Peszko, który jest kierownikiem Departamentu Szkoleń Technicznych w Motorola Solutions.

Części praktyczne oparte są na wykorzystywaniu takich narzędzi jak Clickmeeting, Adobe Captivate, Google Docs, Moodle czy Adobe Photoshop. W programie nauczania występuje zapoznanie z takimi metodologiami jak: etivities, CCAF, Action Mapping, Learning Battle Cards oraz Effect Factor. Wiedza przekazywana jest przez doświadczone osoby, działające w branży szkoleń online, będących przedstawicielami popularnych polskich przedsiębiorstw i uczelni. Warto dodać, że e-learning studia znajdują się pod skrzydłami takich patronów jak: Motorola Solutions, 2EDU oraz 3di.

Popularne studia podyplomowe

Cel studiów online

Głównym celem studiów typu e-learning jest wykształcenie w studentach umiejętności praktycznej realizacji projektów, wykorzystujących metody rozwojowe z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Uczestnicy takiego kursu mają możliwość kreacji własnego projektu. Wykładowcy dużą wagę przykuwają do zapoznania studentów z odpowiednimi narzędziami do realizowania szkoleń w trybie online. Słuchacze mają okazję poznać narzędzia realizowania webinarów - Clickmeeting, przewodniczeniu w asynchronicznych szkoleń moderowanych - Moodle, oraz najważniejsze narzędzie autorskie - Adobe Capivate.

Mocnym atutem tych studiów jest grupa wykładowców, która składa się z doświadczonych pasjonatów, którzy w praktyce wykorzystują techniki i różne rozwiązania podczas różnych przedsięwzięć podejmowanych dla znanych organizacji szkoleniowych i uczelnianych. Któż może bardziej inspirować do działania, jak nie najbardziej renomowani specjaliści w tej branży?

Program studiów został podzielony na trzy grupy: Postawy szkoleń online,  Projektowanie i tworzenie szkoleń online oraz Wdrażanie e-learningu i zarządzanie projektem szkoleniowym. Ich realizacja daje możliwość podejmowania własnych działań, analizowania przypadków czy bieżących raportów branżowych, wykorzystując poznane techniki, które zastosowanie mają także później w projekcie dyplomowym, który przybiera formę szkolenia online.