Bankomaty w Krakowie

Osoby przebywające w Krakowie często zastanawiają gdzie znajduje się najbliższy bankomat. Zwykle informacji szuka się na stronach własnych banków, którzy udzielają wiadomości, w których miejscach ulokowane są ich bankomaty. Szybkiej wiedzy na temat pożądanego bankomatu uzyskać można także za pośrednictwem różnych aplikacji czy wyszukiwarek, które wyszukują najbliżej zlokalizowane punkty.

Informacje na stronach bankowych – najbliższy bankomat

Osoby, które chcą odnaleźć w Krakowie najbliższy bankomat zwykle czerpią informacje z Internetu, a dokładniej ze strony banku, w którym posiadają kartę. Wówczas wyświetlają się informacje, w których miejscach w mieście zlokalizowane są bankomaty danego banku. Jest to przydatne osobom, które za korzystanie z bankomatów innych firm muszą płacić prowizję, dlatego lepiej unikać kosztów i wypłacać za darmo w bankomacie swojego banku.

Wiele osób nie musi korzystać tylko z bankomatów, należących do banku, którego są klientami. W swej ofercie korzystać mogą z różnych bankomatów, niezależnie od firmy czy producenta. W takich sytuacjach osoby najczęściej wpisują w przeglądarce hasło: najbliższy bankomat i mapa ukazuje odpowiedni punkt. Należy pamiętać, by móc skorzystać z tej opcji należy udostępnić dostęp do swej lokalizacji, by uzyskać wiarygodne dane.

Bankomaty w Krakowie

Wyszukiwanie bankomatów za pośrednictwem aplikacji

Takie aplikacje przydają się w szczególności w przypadku, gdy przebywa się w nieznanym mieście, a występuje potrzeba wypłacenia gotówki z bankomatu. Wówczas najlepszą opcją wyszukania informacji o najbliżej położonym bankomacie jest instalacja aplikacji, która taki bankomat wskaże.

Jedną z takich aplikacji są Bankomaty PL, która zapewnia korzystanie z aktualnej bazy bankomatów. Aplikacja ma dostęp do kilkunastu tysięcy takich punktów. By znaleźć pożądany bankomat trzeba wpisać nazwę banku i miasto albo zaznaczyć punkt na mapie i wyskoczy informacja o najbliżej zlokalizowanym bankomacie. Wyniki wyszukiwania znajdują się dokładne adresy i godziny, w których można skorzystać z usług. Dodatkowo aplikacja zapewnia wyznaczenie trasy dojazdu do celu.

Dostępny Bankomat to kolejna aplikacja. Jest ona darmowa i wspiera w korzystaniu z usług bankowych. Opracowana została przez Związek Banków Polskich i przede wszystkim skupia się na bankomatach z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. W tej aplikacji możliwe jest wyszukanie klawiatury z oznaczeniami w języku Braill’a, z wbudowanym głośnikiem albo wejściem słuchawkowym lub takie, które posiadają podjazd lub właściwą przestrzeń dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.

Wyszukiwarka bankomatów

W wyszukaniu pożądanego bankomatu pomaga także wyszukiwarka ibankomaty.pl, która pomaga w znalezieniu urządzeń płatniczych w Polskich miastach. Posiada ona kilkunastotysięczną bazę bankomatów największych sieci bankowych oraz tych mniej znanych, która ukazuje dokładny adres oraz informacje dotyczące godzin otwarcia. Serwis jest bardzo funkcjonalny i posiada opcję lokalizowania najbliżej umieszczonych punktów wypłaty pieniędzy.