6 ciekawych wydarzeń w Krakowie w 2020 roku

Od uroczych kawiarenek po energetyczne życie nocne, fascynujące miejsca historyczne i malownicze parki, istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Kraków. Sprawdź listę popularnych eventów.

Najedzeni Fest

W wydarzeniu biorą udział najlepsze i najnowocześniejsze bary, restauracje, lokalni producenci, piekarnie, browary i winnice. To raj dla smakoszy. Odbędzie się 20 lutego 2020 roku w Forum Przestrzenie. Możesz tutaj nie tylko smacznie jeść, ale również wziąć udział w warsztatach, posłuchać DJ-ów na żywo. Bez względu na to, czy lubisz kuchnię azjatycką, wegańską, wegetariańską, śródziemnomorską, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Lista uczestników stale się wydłuża.

Festiwal Czekolady

Odbędzie się w weekend 21-22 marca 2020 w Forum Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej 28. Jeśli lubisz słodkości, nie możesz tego przegapić. Zobacz, jak wygląda proces produkcji czekolady od ziaren do tabliczek. Odkryj szeroką gamę smaków kakaowych i wysokiej jakości czekolady. Poznaj najlepszych producentów czekolady i ekspertów. Skosztuj ich wyjątkowych produktów. Wszystkie czekoladowe kreacje trafią do honorowych dawców krwi w ramach akcji społecznej: “Oddaj krew za czekoladę”. Od lat angażuje się w nią Wawel, Tago, Super Krówka i Kakao.

6 ciekawych wydarzeń w Krakowie w 2020 roku

Krakowski Festiwal Komiksów

Już po raz dziewiąty fani komiksów zgromadzą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Artetece. W poprzednich edycjach gościło ponad 50 artystów z Polski i z zagranicy, w tym takie gwiazdy jak Anouk Ricard, Tony Sandoval, Ulie Oesterle, Stephen Collins. 

Jednak festiwal obejmuje nie tylko spotkania z artystami, ale również wykłady, warsztaty i dyskusje poświęcone różnym gałęziom sztuki komiksowej. Co roku festiwalowi towarzyszy pokaz cosplayowy, malowanie na żywo i bitwy komiksowe. 

Festiwal AfryKamera

To spektakularny coroczny przegląd najlepszych i najnowszych filmów afrykańskich w Kinie Pod Baranami. W tym roku odbędzie się 21-22 lutego 2020. Jest pierwszym afrykańskim festiwalem w tej części Europy. Starannie wyselekcjonowany wybór filmów daje kinomanom możliwość oglądania Afryki z perspektywy jej mieszkańców. Podróżuj przez cały kontynent przez Sudan, Maroko, Kenię, Tunezję, RPA, Ghanę i wiele innych państw. Festiwal obejmuje poranek filmowy dla dzieci i warsztaty perkusyjne. Ciekawa lista imprez w Krakowie znajduje się na stronie internetowej. Warto się z nią zapoznać.

Krakowski Festiwal Filmowy

Koncentruje się na filmach krótkometrażowych, dokumentalnych i animowanych. Można tutaj zobaczyć zarówno polskie, jak i zagraniczne filmy. Nie wychodź od razu po pokazie. Możesz później porozmawiać z filmowcami, a czasami nawet z aktorami. W tym roku odbędzie się w dniach 31 maja-7 czerwca. To prawdziwa gratka dla miłośników kina.

6 ciekawych wydarzeń w Krakowie w 2020 roku

Emaus

Historia tradycyjnego odpustu w Krakowie sięga już XII wieku. Odbywają się co roku w Poniedziałek Wielkanocny, w tym roku 13 kwietnia. Spodziewaj się straganów z wyrobami rękodzielniczymi, balonów, śmiechu, zabawy, muzyki, loterii, pysznego jedzenia i radosnej parady Lajkonika. Odpust odbywa się przy Klasztorze Sióstr Norbertanek położonym wzdłuż malowniczych brzegów Wisły.