Jak uczyć się samodzielnie języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego jest ciekawym pomysłem na dokształcanie się czy podnoszenie swoich kwalifikacji. W wielu jednak przypadkach nauka taka musi odbywać się samodzielnie np. ze względu na brak czasu. Nie jest to jednak wymówka do porzucenia nauki, a w rzeczywistości istnieje wiele sposobów na samodzielne uczenie się języka angielskiego. Jak zatem robić to samemu skutecznie i efektywnie? Ciekawe podpowiedzi zamieszczamy poniżej.

Jak uczyć się samodzielnie języka angielskiego?

 

Nauka słówek

Pierwszym sposobem samodzielnej nauki języka angielskiego jest nauka słówek. Czynność ta nie wymaga od nas wiele, a jedynie chęci i odrobiny czasu. Słówek uczyć możemy się np.w drodze do szkoły lub pracy czy odpoczywając po trudach dnia wieczorem. Wbrew pozorom posiadanie odpowiedniego zasobu słownictwa jest kluczowe i podstawą do rozpoczęcia mówienia w tym języku. Warto zatem samemu uczyć się np.1000 najpopularniejszych słówek angielskich czy słownictwa z danej kategorii, która nas interesuje.

 

Kursy online

Bardzo pomocną rzeczą przy samodzielnej nauce języka angielskiego jest korzystanie z darmowych kursów online. W sieci np. na YouTube znajdziemy bardzo wiele tego typu szkoleń czy lekcji. Są one nagrywane w formie filmików, a my samodzielnie możemy przechodzić do kolejnych po opanowaniu danego tematu. Ich twórcami są najczęściej nauczyciele języka angielskiego. Dużym plusem jest też możliwość wybrania kursu, który będzie prowadzony w odpowiednim stylu i będzie dla nas zrozumiały. Przeważnie możemy też pod filmikiem zadawać pytania oraz otrzymywać odpowiedzi na nurtujące nas kwestie czy możemy rozmawiać z innymi osobami uczącymi się angielskiego online.

 

Konwersacje z innymi osobami online

Trzecim sposobem, który będzie ciekawym rozwiązaniem, jest konwersacja po angielsku z innymi osobami. Ćwiczenia praktyczne możemy wykonać w domu przed komputerem i uczestniczyć w anglojęzycznych czatach, forach czy wideo rozmowach. W sieci istnieje wiele platform skupiających różne osoby z różnych państw uczące się języka angielskiego online, które również chętnie porozmawiają po angielsku na danym poziomie. Jest to bardzo dobry krok z uwagi na praktyczne wykorzystanie wiedzy, który często jest niemożliwy do wykonania, jeśli uczymy się języka samemu.